Edhe Mbretëresha Elisabet në Instagram

Edhe Mbretëresha Elisabet në Instagram


Mbreteresha Elisabet II ka postuar këtë javë foton e parë të saj në Instagram. Në faqen e ndarjes së fotografive, ajo u prezantua gjatë hapjes së një ekspozite të re në Muzeun Britanik të Shkencave. Në llogarinë e familjes mbretërore, Mbretëresha postoi foto të letrës së shkruar nga Sharl Babaxh. Ai njihet si pionieri i kompjuterit të parë në botë, dhe letra i drejtohet stër-stër-gjyshit të saj, Princit Albert në 1842.Në llogarinë zyrtare të familjes mbretërore në Instagram me 4.6 milionë ndjekës, mbretëresha e bëri postimin nga një iPad. Mbretëresha shkruan: “Sot ndërsa vizitova Muzeun e Shkencës, isha e interesuar të zbuloja një letër të arkivave mbertërore, shkruar në 1943 stër-stërgjyshit tim Princit Albert”.

Ajo vlerëson Muzeun e Shkencave, pasi promovon teknologjinë, inovacionin dhe frymëzon shpikësit e gjeneratave të reja”. Në vetëm dy orët e para postimi mori 20 mijë pëlqime.

Lexo:Cila është e vetmja gjë që Mbretëresha Elizabet II ha çdo ditë?

Muzetë duken frymëzim për mbretëreshën. Edhe postimin e parë në Twitter, pesë vite më parë, ajo e bëri po nga një muze.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0