EasyPay Albania në mbështetje të grave inovatore - Business Magazine Albania

EasyPay Albania në mbështetje të grave inovatore

EasyPay Albania

EasyPay, kompania e parë fintech në Shqipëri, tregon vemendje të veçantë për grate dhe vajzat sipërmarrëse ose që aspirojnë të bëhen të tilla. Kompania, e themeluar 14 vite më parë nga një grua, e pasqyron zhvillimin e një biznesi femëror edhe në programet të cilave u bashkohet.

EasyPay, si një pionier i inovacionit dhe teknologjisë në Shqipëri, është shumë e interesuar të shohë më shumë gra dhe vajza të angazhuara në sipërmarrje inovative. Aktivizimin e drejtueses së EasyPay në këtë drejtim e kanë vlerësuar dhe e mbështesin edhe organizma ndërkombëtare, siç është European Women Payment Network (EWPN), të cilët e kanë shpallur atë në vitin 2022 si Country Ambassador për rrjetin në Shqipëri. Në këtë drejtim, këtë vit EasyPay po mbështet programin e trajnimit dhe mentorimit të startupeve nga Qendra Kallz, të cilët do të përgatiten për programin e Women Startup Competition.

Drejtuesit e kësaj kompanie janë të bindur se barazi do të thotë biznes. Ata shprehen shumë entuziastë të jenë përkrah grave dhe vajzave ambicioze, të cilat duan të bëjnë biznes dhe kanë nevojë për rritje. EasyPay ka treguar gjithnjë vëmendje për komunitetin ku operon, duke qenë të pranishëm në evenimentet më të rëndësishme të inovacionit, me bindjen se çdo hap drejt inovacionit, çdo risi, fuqizon biznesin për të qënë i suksesshëm.

Në eventet e shkuara, EasyPay ka qenë aktiv, jo vetëm në procesin e konkurrimit të Women Startup Competition, por edhe në vlerësimin e konkurrentëve, duke u besuar atyre projektet e tyre të para!  Fituesit e vitit të kaluar të Women Startup Competition, “CyberMorfosis” u përfshinë në një bashkëpunim konkret me EasyPay, duke i ofruar stafit të kompanisë shërbimet e trajnimit për aspekte të ndryshme në fushën e Sigurisë Kibernetike.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0