Dua Lipa, fiton dy çmime Grammy » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 11/02/2019

Dua Lipa, fiton dy çmime Grammy

Share
nga Admin
Shk 11, 2019
Business Magazine Albania constitutes an online periodical publication of business related articles. It is the first of
lexo me teper >

Këngëtarja e Pop-it Dua Lipa fitoi dy çmime të rëndësishme në eventin më të madh muzikor Grammy Awards. Këngëtarja britanike, me origjinë nga Shqipëria fitoi çmimet “Best New Artist” dhe “Best Dance Recording”. Ky i fundi iu dha për këngën “Electricity”, të cilën e ka realizuar me Silk City, Diplo e Mark Ronson.

Në fjalën e saj në skenë ajo tha: “Falenderoj fansat e mi që më lejuan të isha versoni më i mirë i vetes sime.”

23 vjeçarja u vu në qendër të vëmendje me “New Rules” në 2017, pjesë e albumit të titulluar Dua Lipa. Albumi i saj ishte albumi i tretë më i transmetuar në UK, dhe i katërti globalisht në Spotify, sipas BBC.


Evente

Rikthehet TË RINJTË FLASIN!

Korrik 31, 2019
2 PM – 5 PM