Doogee X5 Max, edhe shumë i lirë, edhe tejet funksional - Business Magazine Albania

Doogee X5 Max, edhe shumë i lirë, edhe tejet funksional


Nëse celulari ju duhet për të lundruar në rrjete sociale dhe në internet pa problem, për të parë video, për të menaxhuar materiale zyre dhe që t’i mbajë bateria gjatë, ky model ofron çmimin më të mirë.

Doogee X5 Max ka hedhur në treg versionin e ri të celularit që është cilësor dhe mban rekordin si më i liri, 65 dollarë bashkë me postën që nga Kina.

Versioni i ri ka bateri shumë të madhe, 4000 MAh, që mund të mbajë deri në dy ditë, ka proçesor me 4 bërthama, 1 GB Ram, 8 GB memorie të brendshme, kamera 5 MP dhe 2 MP.

Kompromiset që janë bërë për të krijuar këtë çmim fillojnë me faktin që nuk ka 4G, cilësia e kamerave nuk është mbresëlënëse, por gjithsesi nuk të lënë në baltë për video e foto. Rezolucioni i ekranit është HD, 1280×720, që është i mjaftueshëm për të parë video pa problem.

Android 6.0 garanton hapjen e çdo aplikacioni të ri dhe funksionon normalisht me çdo rrjet social, aplikacion materialesh zyre, dhe kufizohet vetëm me lojëra të ngarkuara 3D si dhe me sistemet shumë të shpejta Wi-Fi.

Doogee X5 është i qëndrueshëm për funksionet bazë që ofron një smartfon, dhe deri tani ka rekordin si më i liri për punën që ofron.

 

/Top Channel

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0