“Doing business through social media; Top 30+ business ideas”


“DOING BUSINESS THROUGH SOCIAL MEDIA; TOP 30+ BUSINESS IDEAS” (Të bësh biznes nëpërmjet medias sociale)

🗂 Është një trajnim 1 ditor, i cili ka për qëllim njohjen me median sociale, fuqinë dhe mundësitë që ajo ofron për të bërë biznes në ditët e sotme.
🗂 Ky trajnim i dedikohet më së shumti studentëve, të cilët gjatë periudhës së studimeve e kanë të vështirë të ndjekin një punë full-time.

Qëllimi është që t’ju ofrohet studentëve disa alternativa për të krijuar një biznes online me kosto minimale.

🗂 Nëpërmjet këtij trajnimi ne synohet që:
– të informohen pjesëmarrësit mbi rolin e medias sociale në ditët e sotme,
– të informohen pjesëmarrësit me mundësitë që ofron media sociale;
– të njihen me disa ide biznesi bashkëkohore, që mund t’i zhvillojnë nëpërmjet mediave sociale;
– të nxiten pjesëmarrësit drejt sipërmarrjes;
– të orientohen pjesëmarrësit me hapat që duhen ndjekur dhe proceset e krijimit të një biznesi;
– të nxiten për t’i kushtuar rëndësi network-ut, etj.

📆 Data: Trajnimi do të mbahet ditën e Dielë datë 13 Janar 2019 nga 🕑 09:30-15:00

🏣 Vendodhja:  Kolegji Universitar i Biznesit
Adresa: Pranë sheshit “Shqiponja”, Rr. Vangjel Noti, Laprakë, Tiranë.

👥 Target grupi: Preferohen studentë, mosha e përshtatshme për trajnimin 18-35 vjeç.
Pjesëmarrja e limituar, jo më shumë se 30 vetë.

💵 Pagesa:
Tarifa e pjesëmarrjes në trajnim/workshop është 1500 lekë (të reja) për studentët dhe 2000 lekë (të reja) për personat e punësuar. Në këtë kosto përfshihen materialet e nevojshme për trajnim, coffee break, certifikatë, etj.

Mënyra e pagesës: Pjesëmarrësit që marrin pjesë për herë të parë duhet ta bëjnë nëpërmjet Raiffaisen Bank nr. llogarisë 0030070058.

Ndërsa të tjerët mund ta bëjnë gjatë javës tek Ledio Shyti ose gjatë ditës së trajnimit.

Afati i pranimit të aplikimeve📆
Aplikimi bëhet nëpërmjet linkut: https://goo.gl/forms/Ut2BCfhQDsYGp9k32
Brenda datës 10 Janar 2018 ju do të njoftoheni me email nëse jeni përzgjedhur për të marrë pjesë në trajnim.

🎬 Trajnimi zhvillohet nga Youth Innovation Center në bashkëpunim me Trendy Boss – Social Media Agency dhe mbështetjen e Kolegji Universitar i BiznesitBusiness Mag AlbaniaFit Express Tirana, etj.

🗣Trajner:
MSc. Ledio Shyti – Pedagog, Trajner, Freelancer dhe Social Media Manager

Për çdo pyetje apo paqartësi mos hezitoni të kontaktoni në 0695383321 (whatsapp) ose email [email protected] 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale