Dogecoin, kriptomonedha me rritjen më të lartë në një vit - Business Magazine Albania

Dogecoin, kriptomonedha me rritjen më të lartë në një vit

Dogecoin

Sipas platformës së specializuar CoinMarketCap, kriptomonedha dogecoin (DOGE), e cila filloi si shaka, pa që vlera e saj u rrit rreth 4,600%. Kjo arritje është kryesisht për shkak të rritjes së dhënë nga miliarderi Elon Musk, i cili e ka bërë të qartë se është monedha e tij dixhitale e preferuar.

Në gusht të 2020, çdo DOGE kushtoi 0.002802 cent, dhe sot tregtohet me 0.2964 dollarë. Ky çmim është ende nën maksimumin e tij historik: gati 0.69 cent më 6 maj.

Lexoni: Dogecoin, kriptomonedha që u krijua si shaka, vazhdon rritjen

Analiza e platformës gjithashtu e rendit Dogecoin si një nga kriptovalutat me performancën më të lartë në tremujorin e dytë të vitit 2021. Deri më tani këtë vit, monedha digjitale shënoi një rritje prej 400%. Vetëm në 24 orët e fundit u rrit me 12%.

Elon Musk, adhuruesi dhe promovuesi më i madh i Dogecoin

CEO i Tesla dhe SpaceX, Elon Musk ka qenë promovuesi më i fortë dhe më i diskutueshëm i Dogecoin. Sa herë që manjati bën një tweet rreth kriptomonedhës, ajo rritet në vlerë praktikisht në çast.

Edhe pse përkushtimi i tij ndaj DOGE e ka futur në telashe, biznesmeni 50-vjeçar vazhdon ta mbështesë hapur.

Këtë javë zhvilluesit e Dogecoin njoftuan në Twitter një përditësim të platformës, i cili do të zvogëlojë tarifat e transaksioneve dhe do ta bëjë rrjetin më të sigurtë. Disa orë më vonë, Musk ndau postimin duke shtuar se ishte “i rëndësishëm”.

Elon Musk, një nga tre njerëzit më të pasur në botë, është i bindur se Dogecoin është një nga kriptovalutat “më të forta”, siç e bëri të qartë kur përsëriste mendimin e milionerit Mark Cuban.

Lexoni: Mark Cuban në mbështetje të Dogecoin, e konsideron si kriptomonedhën më të fortë në treg

/msn

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0