Dhoma e Tregtise dhe Industrise Tirane: Te gjenden autoret - Business Magazine Albania

Dhoma e Tregtise dhe Industrise Tirane: Te gjenden autoret


Tirane- Dhoma e Tregtise dhe Industrise Tirane i ben apel policise te gjeje sa me shpejt autoret e krimit dhe te vihen para ligjit.
Permes nje deklarate per shtyp ku shpreh edhe ngushellimet familjes se Artan Santos ajo i ben apel politikes te vleresoje sipermarrjen dhe mbrotjen.

“Dhoma e Tregtise dhe Industrise Tirane i shpreh ngushellimet e saj familjes dhe njerezve te dashur te Artan Santos. Vrasja e nje prej sipermarresve me te shquar te Shqiperise eshte dhimbje e madhe per sipermarrjen private dhe te gjithe shqiptaret.Nje apel per policine per gjetjen sa me shpejt te autoreve te krimit dhe denimin e tyre me gjithe ashpersine e ligjit. Apel politikes per vleresimin e rolit te sipermarrjes private dhe mbrojtjen e saj. Apel qytetareve shqiptare per qytetari dhe ndjeshmeri.” thuhet ne deklaraten per shtyp.

Biznesmeni i njohur, bashkepronar i bankes “Credins” por edhe medias “Focus Group” dhe TV Scan, Artan Santo u ekzekutua mengjesin e djeshem ne zonen e ish bllokut ne Tirane

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0