COVID-19, Konfirmohen 10 pacientë të infektuar në 24 orët e fundit

COVID-19, Konfirmohen 10 pacientë të infektuar në 24 orët e fundit


10 pacientë me koronavirus janë identifikuar 24 orët e fundit, prej të cilëve 3 janë në Tiranë, 3 në Krujë, 2 në Kamëz dhe 2 në Shkodër.

72 përqind e të infektuarve ose 605 prej tyre janë shëruar.

Rovena Daja, nga ISHP bëri me dije se në 24 orët e fundit janë testuar 275 persona të dyshuar, ndërsa në total që prej fillimit të marsit janë testuar 9806 persona, prej të cilëve janë:

– 842 të infektuar,

– 31 viktima;

–  605 të shëruar,

–  206 të infektuar aktivë;

Në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 38 pacientë, ku vetëm 7 janë në terapi intensive.

Lexoni: Kategoritë e automjeteve, që nuk do të paguajnë taksën vjetore

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0