Çmimi i naftës ulet me 3 lekë - Business Magazine Albania

Çmimi i naftës ulet me 3 lekë

Çmimi i naftës

Bordi i Transparencës ka vendosur çmimet e reja të shitjes së karburanteve me pakicë dhe shumicë për tregun vendas.

Sipas këtij vendimi:

Çmimi maksimal në pikat e tregtimit me pakicë është

258 Lekë/litri për naftë 10 ppm

239 Lekë/litri për benzinën.

Efektet e këtij vendimi kanë filluar me 23 qershor ora 18.00 dhe vlejnë deri në një njoftim të dytë të marrë në mbledhjen e radhës.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0