Cila është puna më e mirë për shenjën tuaj të horoskopit? - Business Magazine Albania

Cila është puna më e mirë për shenjën tuaj të horoskopit?

shenjën të horoskopit

Dashi

Një karrierë aktive.

Personalitetit të Dashit, i duhet gjallëri për të mos u mërzitur në jetën e tij profesionale. Uljet dhe ngritjet ju emocionojnë dhe ju duhet të bëni diçka të paparashikueshme, sepse e urreni rutinën monotone.

Puna ideale: Ushtar, sportist, zjarrfikës, officer policie, CEO, alpinist.

Demi

Punë të lidhura me ambientet e jashtme.

Motoja juaj e punës është ngadalë, por me siguri. Personalitetet e Demit janë të aftë të kapërcejnë pengesat falë durimit të tyre të pafund, ata kanë nevojë për siguri financiare në jetën e tyre për t’u ndjerë të qëndrueshëm, ndaj rreziku nuk bëhet fjalë për ta.

Puna ideale: Kopshtar, veteriner, agjent imobiliar, shef kuzhine.

Binjakët

Diçka intelektuale.

Binjakët janë shumë kokëfortë dhe duan vetëm të argëtohen, do të vini re se miqtë dhe familja juaj nuk insistojnë që ju të ndërmerrni projekte të ndryshme në të njëjtën kohë.

Puna ideale: Gazetar, autor, shitës, avokat, komedian, aktor.

Gaforja

Diçka artistike.

Ju keni një anë të kujdesshme, hezituese, ndoshta shpesh keni pak frikë. Ju jeni një nga shenjat më të ndjeshme të zodiakut dhe do të shkëlqeni në një karrierë që përfshin marrëdhëniet me publikun. Pavarësisht rezervave tuaja, një karrierë artistike mund t’ju përshtatet shumë.

Puna ideale: Kontabilist, punëtor hoteli, shef kuzhine.

Lexoni: 6 shenjat e horoskopit që do të gjejnë një punë të re në 2022

Luani

Një karrierë në qendër të vëmendjes.

Personaliteti i Luanit ka nevojë për njohje shoqërore dhe për t’u ndjerë të vlerësuar, ata dëshirojnë përgjegjësi dhe fuqi, pasi janë natyrshëm të mirë në dhënien e urdhrave. Luanët urrejnë të mos njihen për përpjekjet e tyre dhe që duhet të qëndrojnë në hije, ata duan vëmendjen për veten e tyre.

Puna juaj ideale: CEO, artist, VIP, ambasador.

Virgjëresha

Virgjëresha ka nevojë të ndihmojë të tjerët.

Personaliteti i Virgjëreshës është i njohur për të qenë metodikë, shumë i organizuar dhe serioz, që do të thotë se nuk u pëlqen të rrezikojnë në punë. Virgjëreshat janë njerëz ndihmues dhe shqetësohen se nuk janë mjaftueshëm të mirë dhe ndonjëherë u mungon vetëbesimi. Ju jeni një perfeksionist, gjë që ndonjëherë është e bezdisshme për kolegët tuaj.

Puna ideale: Matematicie, shkencëtar, kontabilist, sekretar, infermier, doktor, mësues, bibliotekar, farmacist.

Peshorja

Një karrierë me shumëllojshmëri.

Personaliteti i Peshores duhet të përdorë hijeshinë, miqësinë dhe diplomacinë e tyre për të pasur sukses në botën profesionale. Peshoret janë shumë mikpritëse dhe të sjellshme, por paratë janë një motivues shumë i madh për ju, duhet të ndiheni mirë në mjedisin tuaj të punës. Ndjenja juaj e drejtësisë mund të ndikojë gjithashtu në jetën tuaj profesionale dhe ju mund të shkëlqeni në punët me bazë artistike.

Puna juaj ideale: Parukier, gazetar, ndërmjetësues, model, sStilist.

Akrepi

Akrepat kanë nevojë për fuqi.

Keni nevojë për fuqi dhe dashuri për zgjidhjen e problemeve, keni lidhje të forta me krizat, transformimet, vdekjen dhe sektorët financiarë. Marsi gjithashtu mund t’ju drejtojë drejt një karriere ushtarake, sepse ju pëlqen të jepni urdhra, por nuk ju pëlqen t’i bindeni.

Puna ideale: Politikan, detektiv privat, oficer policie, kirurg.

Shigjetari

Karriera ndërkombëtare do t’ju përshtatet.

Jeni të sigurtë për veten dhe jeni shumë ambicioz në karrierë. Ka shumë të ngjarë që të keni lidhje jashtë vendit, ose bëni një jetë shumë të qetë për moshën tuaj. Për më tepër, ju duhet të mësoni ose të mblidhni informacion për t’u ndjerë i përmbushur.

Puna ideale: Udhërrëfyes turistik, përkthyes.

Bricjapi

Bricjapi ka nevojë për një karrierë tradicionale.

Personaliteti i Bricjapit është natyrshëm ambicioz, megjithatë ata nuk janë shumë të durueshëm, por mos u shqetësoni, durimi është një virtyt dhe shpesh vjen më vonë në jetë. Jeni këmbëngulës, punëtor dhe nuk keni frikë t’i futeni me kokë punës për të përfunduar një detyrë.

Puna ideale: Studiues, administrata, bankier, mësues.

Ujori

Çdo gjë krijuese për Ujorin.

Personaliteti i Ujorit ka nevojë për ndjenjën e tij të lirisë dhe për t’u ndjerë sikur niset në aventura. I pëlqen të ketë projekte dhe të sfidohet. Si shpirt idealist dhe krijues, Ujori e ka të vështirë me detyrimet.

Puna ideale: Inxhinier, specialist IT, shkencëtar, pilot.

Peshqit

Çdo gjë që përfshin ujin do të pushtojë Peshqit.

Jeni shumë mendjehapur dhe jo shumë materialistë, keni prirje të ëndërroni me sy hapur dhe jeni më komodë në sektorët artistikë.

Puna juaj ideale: Marinar, peshkatar, zhytës, poet, shkrimtar.

/astro

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0