Çfarë të dhuroni për fundvit? Një guidë idesh nga Aladini.al - Business Magazine Albania

Çfarë të dhuroni për fundvit? Një guidë idesh nga Aladini.al


Është periudhë festive dhe dhuratash. Ne tek BusinessMag e shijojmë shumë fundvitin duke qenë se dhe vetë bëjmë shkëmbim dhuratash në zyrë. Duke u nisur nga kjo zhvillojmë artikuj të ndryshëm, ku sugjerojmë dhe japim mundësi zgjedhjesh për të bërë dhuratat tuaja të festave, duke ua lehtësuar edhe juve zgjedhjen. 

Lexoni: BusinessMag këtë fundvit ju sugjeron disa ide dhuratash për të dashurit tuaj

Për këtë artikull ne pyetëm Valer Pinderin, CEO-n e Aladini, se çfarë preferojnë të blejnë shqiptarët në këtë periudhë, çfarë mund t’u dhurojmë fëmijëve tanë për t’ua bërë festat më të bukura dhe disa nga produktet teknologjike që mund të bëjmë dhuratë për miqtë, kolegët, të afërmit dhe të dashurit tanë.

Produktet përfshijnë që nga setet e gotave dhe format e biskotave për Krishtlindje deri tek produktet teknologjike si smartfonë, kufje wireless, produktet për fëmijë, etj.

Çfarë po blejnë më shumë shqiptarët në këtë periudhë festive?

Nëse doni t’u bëni dhuratë fëmijëve sugjerohet e gjithë kategoria e lodrave dhe argëtimit:

https://aladini.al/femije-lodra/lodra-argetim/

Sugjerime dhuratash teknologjike për kolegët, partnerët e biznesit etj:

Lexoni gjithashtu: Do të dhurosh një libër? Ja një guidë e përgatitur nga Businessmag dhe Bukinist

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0