Çfarë të dhuroni për fundvit? Një guidë idesh nga Aladini.al - Business Magazine Albania

Çfarë të dhuroni për fundvit? Një guidë idesh nga Aladini.al


Është periudhë festive dhe dhuratash. Ne tek BusinessMag e shijojmë shumë fundvitin duke qenë se dhe vetë bëjmë shkëmbim dhuratash në zyrë. Duke u nisur nga kjo zhvillojmë artikuj të ndryshëm, ku sugjerojmë dhe japim mundësi zgjedhjesh për të bërë dhuratat tuaja të festave, duke ua lehtësuar edhe juve zgjedhjen. 

Lexoni: BusinessMag këtë fundvit ju sugjeron disa ide dhuratash për të dashurit tuaj

Për këtë artikull ne pyetëm Valer Pinderin, CEO-n e Aladini, se çfarë preferojnë të blejnë shqiptarët në këtë periudhë, çfarë mund t’u dhurojmë fëmijëve tanë për t’ua bërë festat më të bukura dhe disa nga produktet teknologjike që mund të bëjmë dhuratë për miqtë, kolegët, të afërmit dhe të dashurit tanë.

Produktet përfshijnë që nga setet e gotave dhe format e biskotave për Krishtlindje deri tek produktet teknologjike si smartfonë, kufje wireless, produktet për fëmijë, etj.

Çfarë po blejnë më shumë shqiptarët në këtë periudhë festive?

Nëse doni t’u bëni dhuratë fëmijëve sugjerohet e gjithë kategoria e lodrave dhe argëtimit:

https://aladini.al/femije-lodra/lodra-argetim/

Sugjerime dhuratash teknologjike për kolegët, partnerët e biznesit etj:

Lexoni gjithashtu: Do të dhurosh një libër? Ja një guidë e përgatitur nga Businessmag dhe Bukinist

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0