Çfarë i bën të suksesshëm vëllezërit Halimi, të cilët njihen anembanë botës


Sukseset e floktarëve shqiptarë që jetojnë në Zvicër, Besim dhe Afrim Halimi, kanë kaluar edhe kufijtë helvetikë. Puna e fituesit të çmimit kryesor në spektaklin për floktorët më të mirë në “Swiss Hairdessing Awards 2016” tashmë është publikuar edhe në Kinë.

Njëri nga vëllezërit, Besim Halimi, ndihet shumë i lumtur që koleksionet e tyre pëlqehen edhe në Kinë. Ai tregoi se dje e kishte kontaktuar zotin Lone Wong nga revista Estetica.

Ai i kishte thënë se i kishin pëlqyer shumë koleksionet e tij, sidomos ato që janë botuar te revista Estetica në Gjermani, dhe ka shprehur dëshirën t’i botojë në faqen e tyre në CN.

“Unë jam shumë krenar dhe ndihem shumë mirë kur sukseset e mia vlerësohen anembanë botës. Deri më tash kemi pasur suksese edhe në Spanjë, Peluquerias, në Gjermani në Estetica, por edhe në Top Hair të Gjermanisë dhe të Zvicrës. Megjithatë, kjo nga Kina ishte një befasi dhe kënaqësi e posaçme”, ka thënë ai.

Vëllezërit Halimi jetojnë në Thun të Bernit dhe me sallonin e tyre “Haircut Bes” kanë bërë emër dhe suksese jo vetëm në Zvicër, por puna e tyre po pëlqehet edhe në shumë vende të tjera të botës.

 

/koha.net

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale