Çfarë e detyroi Cameron Diaz të tërhiqej nga Hollywood - Business Magazine Albania

Çfarë e detyroi Cameron Diaz të tërhiqej nga Hollywood

Pse dikush do të dëshironte të tërhiqej nga Hollywood? Shumica e njerëzve e ëndërrojnë momentin kur shkelin aty. Ata duan yllin e tyre në Hollywood Walk Of Fame, ata duan të pozojnë në tapetin e kuq ndërsa fotografët bërtasin emrin e tyre, ata duan miliona ndjekës në mediat sociale – lista është e gjatë.

View this post on Instagram

#CameronDiaz

A post shared by Cameron Diaz Fans (@cameron_diaz_p) on

Jo gjithçka që shkëlqen në Hollywood është ar. Ajo që njerëzit harrojnë është se Hollywood është një univers më vete që vjen me traditat dhe rregullat e veta. Një nga traditat më të kritikuara duket se është akti i largimit të një aktoreje pasi ka arritur një moshë të caktuar. Aktorja e famshme Cameron Diaz në vitin 2018-të hoqi dorë përfundimisht nga aktrimi. Diaz që ka luajtur në disa nga filmat më të njohur si “Charlies’s Angel”, “The mask”, “There’s Something about Mary” apo “Shrek”, ka treguar se ka pasur një arsye të fortë që e shtyu të tërhiqej nga kinematografia.

View this post on Instagram

#CameronDiaz

A post shared by Cameron Diaz Fans (@cameron_diaz_p) on

“Është diçka e çuditshme për t’u thënë, shumë njerëz nuk kanë për ta kuptuar, e di që ti do e kuptosh, por ishte aq e lodhshme të punoje në ato nivele dhe të ishe dikush që gjithçka e ndan me publikun. Shpenzoja shumë energji, jo vetëm për punën si aktore, por edhe për të gjithë daljet publike, intervistat, gjithçka më merrte gjithë energjinë që kisha”.

Ajo ka shtuar se pasi mori vendimi për t’u tërhequr përfundimisht u ndje në paqe me shpirtin e saj dhe se më fund do të kishte mundësinë të kujdesej për veten. “Kisha punuar shumë me filmat, për një kohë shumë të gjatë, nuk kam pasur hapësirë fare për jetën time personale”, ka thënë Diaz.

Ndërkohë tani ajo është e fokusuar në industrinë e shëndetit dhe mirëqenies dhe sapo ka nxjerrë brand-in e saj të verës “Avaline”.

GOALCAST

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0