Çfarë do të sjellë ndryshe Apple në linjën e re të iPhone?


Mesa duket, iPhone-ët e 2019 do të jenë shumë të ngjashëm me linjën aktuale, me vetëm një ndryshim: Do të kenë më shumë kamera në pjesën e pasme.

Lexoni: Nokia po rikthehet fuqishëm me një super telefon me 5 kamera

Eventi i Apple dhe lançimi i produkteve të reja bëhet gjatë muajit Shtator. Ja çfarë modelesh pritet të prezantohen këtë vit:

  • Një vazhdim i iPhone XR, me një ekran LCD, dhe kamera me lente të dyfishtë në pjesën e pasme, një përmirësim i kamerës aktuale. Çmimi i këtij modeli do të nisë nga 749$.
  • Një vazhdim i iPhone XS me ekranin OLED të cilësisë më të lartë të Apple dhe një kamerë me dy lente në anën e pasme, si modeli i këtij viti. Çmimi i këtij modeli do të nisë nga 999 dollarë.
  • Një vazhdim i iPhone XS Max, por ky do të ketë një kamera të trefishtë. Modeli i këtij viti do të kushtojë 1099$ ose më shumë.

https://twitter.com/OnLeaks/status/1081902300434780161

Mendohet se 2020 mund të sjellë ndryshime më të mëdha në formacionin e iPhone. Apple mund të përfshijë iPhone LCD me kosto më të ulët dhe të punojnë vetëm me një linjë, atë OLED edhe pse ende nuk është finalizuar.

Apple ka kaluar një periudhë të vështirë pas lançimit të iPhone XR në vjeshtë.

I pyetur rreth dështimit të shitjeve të iPhone-ëve të fundit Apple CEO Tim Cook tha:  “Më lini t’ju tregoj këndvështrimin tim. E vërteta është se që prej momentit që ne nisëm shitjet e iPhone XR, ai ka qënë iPhone më i shitur çdo ditë. A dua unë të shes sërish? Sigurisht, që po.”

Mbetet për t’u parë nëse lentet shtesë të kamerës mund të rikandidojnë për konsumatorët e Apple dhe t’i bindin ata që të ndërrojnë iPhone-nin e tyre më të vjetër. Krijuesit e telefonave kinezë tashmë kanë prezantuar modele me tre ose më shumë kamera, të cilat ofrojnë përmirësime në rritje të cilësisë së imazhit.

/BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale