BLOconomy organizoi takimin e parë të iniciativës “40 under 40” - Business Magazine Albania

BLOconomy organizoi takimin e parë të iniciativës “40 under 40”

BLOconomy

ENTREPRENENUR CLUB nga “40 under 40” organizoi ketë javë takimin e parë të  sipërmarrësve të nominuar në edicionin e dytë të kësaj inicative.  “40 under 40” është një iniciative e ndërmarrë nga BLOconomy dhe Wood World Albania, dhe
organizohet për të dytin vit radhazi.

Qëllimi i takimit është njohja e sipërmarrësve me njëri-tjetrin, mundësia e bashkëpunimeve ndërmjet industrive, networking, dhe diskutimi i këtij takimi ishte i fokusuar edhe tek problemi me kapital human dhe incentivimi i stafit në biznes.
Takimi u hostua nga “The Crown Boutique Hotel SPA Tirana.

Pjesë e takimit ishin sipërmarrësit:
– Dorina Shamo, Frontera Medical SPA (Board Member)
– Fatjon Hysenbelliu, Future Home
– Klea Pashaj, Alexandra Organic
– Denis Zoi, Techi shpk
– Amarildo Sterkaj, Extra Real Estate
– Arbi Bamllari, Skaitech
– Xhulio Radi, Radi Marketing
– Marsel Kalemi, Kalemi Travel

Takimi u moderua nga Blerina Hoxha dhe Eldrion Zace, bashkëthemeluesit e projektiti “40 under
40”.
Bloconomy do të vijojë sërish të mbaj takime me sipërmarrës të nominuar të “40 under 40” edhe
muajt në vijim.

Nëse njihni një sipërmarrës të suksesshëm nën 40 vjeç në: Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë
e Veriut ju mund të nominoni në link-un në vijim:

Te nominuarit

Stay Tuned për takimin e radhës!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0