Black Friday, Ja 5 propozime me interes për ju nga Aladini - Business Magazine Albania

Black Friday, Ja 5 propozime me interes për ju nga Aladini

Black Friday

Black Friday ka një rëndësi të veçantë këtë vit. Të gjithë po ankohemi për rritjet marramendëse të çmimeve për shkak të pandemisë. Ndaj kush nuk do të donte të merrte në ofertë produktet e preferuara, ose ato më të nevojshmet. Në fushën e teknologjisë dhe më tej, ju sjellim 5 produkte interesante me çmimet më të ulëta që do të mund t’i gjeni.

1-Nriçuesi i dhomës, një dhuratë unike

Ndriçues dhe projektues për natën Star Master. Mbusheni dhomën tuaj me yje dhe dritën e hënes, në mënyrë që të ndiheni sikur po shtriheni nën yje! Sjell gjumin – Kjo llambë me projektor me yje është një dritë e shkëlqyeshme për fëmijët tuaj të frikësuar nga errësira para gjumit. Zgjidhni ne 4 lloje ndriçimesh LED me dritë blu, dritë të ngrohtë, dritë jeshile, dritë të kuqe, drita është e rehatshme jo verbuese. Nuk është e vështirë për t’u përdorur. Në të do te gjeni tre butona ku mund të ndryshoni programin e dritave. Punon me Korent ose me Bateri 4 x AAA.

https://aladini.al/femije-lodra/dhoma-e-gjumit/ndricues-dhome-star-master-s.html

  1. Televizor 43’ smart 

Televizor i markës Fuego, modeli 43EL600T. Ekran LED me madhësi 43” rezolucion Full HD 1920 x 1080. Me kornizë të hollë ngjyrë të zezë. Marrësi DVB-T2 të integruar. Ka 2 porta HDMI, 2 porta USB dhe 1 portë Scart. Me cilësi të lartë audio dhe figurë.

https://aladini.al/elektronike/televizore/tv-fuego-led-43-43el600t-1-.html

  1. Makinë qethëse ekonomike

Makinë Qethëse Fuego FH-1088. Mund të realizoni një prerje flokësh sipas dëshirës. Me dy koka, njëra për prerje në gjatësi floku tepër të vogël dhe një tjetër për gjatësi më të madhe. 13 Rregullime të gjatësisë nga 0.5mm – 23mm. Rregullim i gjatesie çdo 2 mm. Gjatësia e kabullit 1.8m. Pastrohet lehtësisht me ujë.

https://aladini.al/kujdesi-personal/mjekra-meshkuj/makine-qethje/makine-qethese-fuego-fh-1088.html

  1. Pjata unike 

Set i pjatave 18 pcs (BZ) K.9760-3. Të përshtatshme për përdorim të përditshëm, por dhe raste kur keni miq të ftuar. Me një dizenjo shumë të bukur dhe elegante. Seti përmban 18 pjesë dhe është i përshtatshëm për 6 persona. 6 Pjatanca rrethore 3 në ngjyrë të zezë dhe 3 në ngjyrë të bardhë, 25 cm. 6 Pjata të thella 3 në ngjyrë të zezë dhe 3 në ngjyrë të bardhë, 22.5 cm. 6 Pjata ëmbëlsire 3 në ngjyrë të zeze dhe 3 në ngjyrë të bardhë, 20 cm. Material Opal, 3 herë më rezistent ndaj goditjeve dhe temperatures. Mund të lahen në lavastovilje.

https://aladini.al/per-shtepine/kuzhina/ene-kuzhine/pjata/set-i-pjatave-18-pcs-bz-k9760-3.html

  1. Kartë memorie –

Kartë Memorie microSD Kingston 32GB Canvas Select Plus. USB e tipi 3.1. 100MB/s Read, UHS-I Speed Class, U1, V10 (32GB-128GB). Shpejtësi në transferimit e të dhënave 100mb/s. Me ngjyrë të zezë. Ideal për të rritur kapacitetin e telefonit tuaj.

https://aladini.al/kompjuter-kancelari/karte-memorie-microsd-kingston-32gb-canvas-select-plus-1-.html

Blerjet e tanishme ju ndihmojnë të përgatiteni për dhuratat e fundvitit. Familja, të afërm, miq, apo edhe vetja juaj mund të jetë një përfitues shumë i mirë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0