Bien dërgesat globale të kompjuterave personalë. Apple vuan më shumë - Business Magazine Albania

Bien dërgesat globale të kompjuterave personalë. Apple vuan më shumë

kompjuterave personalë

Dërgesat globale të kompjuterëve personal ranë me 29% në tremujorin e parë të këtij viti, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, sipas një raporti të publikuar të hënën.

Dërgesat mbarëbotërore të PC-ve, arritën në 56.9 milionë në periudhën janar-mars të këtij viti, sipas rezultateve paraprake nga Korporata Ndërkombëtare e të Dhënave (IDC).

Lexo edhe: Japonia i bashkohet SHBA-së dhe Holandës në kufizimin e eksportit të çipave

Gjigandi amerikan i teknologjisë Apple, pa rënien më të madhe vjetore me 40.5%, pasi dërgesat e tij ranë në 4.1 milionë në tremujorin e parë të 2023, nga 6.9 milionë në tremujorin e parë të 2022.

Firma kineze e teknologjisë Lenovo pa një rënie vjetore prej 30% në dërgesat e kompjuterëve, ndërsa ASUS dhe Dell Technologies gjithashtu panë një rënie nga viti në vit prej 30% secila.

Barrons

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0