BestofAllWorlds, rrjeti social per me te pasurit e botes - Business Magazine Albania

BestofAllWorlds, rrjeti social per me te pasurit e botes


Konti suedez qe themeloi nje prej rrjeteve me te medha sociale ne bote, eshte kthyer me nje faqe te re qe fton vetem me te pasurit ne bote dhe i bind qe te heqin dore nga Facebook dhe Linkedln.

Media sociale quhet BestofAllWorlds dhe eshte lancuar zyrtarisht. Objektivi kryesor eshte qe personat e sferes sociale te larte te shoqerohen me persona te te njejtit nivel ose te ngjashem, por edhe te gjejne mundesi te tilla si restorante, diskoteka ne guidat e qyteteve, si edhe kush jane pjesemarres ne evente.

Kete gje e tha vete Erik Watchtmeister, babai i te cilit ka qene nje ambasador suedez ne Angli. “Facebook ka nje monopol ne sferen shoqerore, por qe ka pak vlere.

Ne mund te sigurojme filtra inteligjente per te qene larg kaosit dhe te per te gjetur informacione te duhura dhe te besueshme”,- tha Watchtmeister ne nje interviste ne Londer.

Ai synon eskluzivitetin dhe kontrollin me te madh te perdoruesve ne te dhenat e tyre per te terhequr nje publik te pasur qe kane nje apel te forte per kompanite qe duan te promovojne produkte te tilla si jahte, ora, verera dhe pije.

Faqja eshte financuar nga vete Wachtmeister dhe muajin e pare do te kete njoftime publicitare falas.

Parate do te gjenerohen edhe nga sherbime te blera nga perdoruesit, si prenotimet e hoteleve dhe restoranteve, shpjegoi themeluesi. Wachtmeister ka qene nje pioner i rrjetit social, ASmallWorld qe u themelua ne 2004-en, nje faqe qe sherbente vetem me ftesa dhe perdoruesit ishin te pasur. Ata mund te takonin udhetare ne mbare boten, mund te benin lidhje biznesi dhe te gjenin sherbime si dado, etj.

Suedezi ne 2009-en e braktisi kete biznes. BestofAllWorlds ka derguar 5 mije ftesa ne maj per nje grup eskluziv dhe faqja tani numeron rreth 25 mije anetare, deklaroi Wachtmeister. Faqja lejon qe perdoruesit te zgjedhin nje nga kater modelet per profilin e tyre, qe mund te jete familjare, sociale, party apo profesionale.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0