Best of… Business Magazine Albania


Le të jemi të ndershëm me Ju, me zor e pritëm këtë moment që ti hidhnim një sy produktit tonë që nga momenti që e ngjizëm. Prandaj shfrytëzoni këtë rast për ti hedhur edhe Ju një sy më të mirave (Best of…) të 5 edicioneve të para të realizuara me dedikim të revistës së parë online “Business Magazine Albania”. Ajo ju njeh me lajmet më të fundit nga fusha e biznesit dhe mbi të gjitha mbi startup-et që është sot në botë kryefjala e zhvillimit të kombeve.

Në këtë përvojë të parë kemi pasur kënaqësinë të njohim figura të rëndësishme të sipërmarrjes dhe të shkëmbejmë me ta këndvështrime me vlerë për Startup të një biznesi, zhvillimin e një karriere, kulturën e organizatës, lidershipin dhe suksesin.
Duke shpresuar që me 5 edicionet e para kemi arritur të tërheqim vëmendjen tuaj dhe të komunitetit të profesionistëve po ju dhurojmë:

http://businessmag.al/revista/best-of-edicioni-nr-1-i-biznesit-ne-shqip/

Ndajmë me ju dëshirën që ta zhvillojmë këtë produkt më tej duke iu shërbyer juve dhe atyre që aspirojnë të hedhin hapat e parë drejt Sipërmarrjes.

Misioni ynë është të ”Ndajmë njohuritë dhe Përvojat e njerëzve brenda Biznesit” ndaj shkarkojeni këtë Edicion të parë të Biznesit dhe ndajeni kudo me miqtë dhe kolegët.
Le ta bëjme pjesë të Bibliotekës tonë personale!

Ky është gjithashtu një moment edhe për të reflektuar për mënyrat dhe strategjitë e reja për ta zhvilluar këtë produkt edhe më tej sepse teknologjia dhe kushtet e tregut e kërkojnë një gjë të tillë natyrshëm.

Ne nuk mund të harrojmë t’ju falenderojmë që na ndoqët në këtë start emocionues të Business Magazine Albania dhe urojmë të na ndiqni me kaq zell edhe në muajt në vijim.

Duke ju uruar të kaloni një verë të bukur,  ju lutemi  ndani me ne sugjerimet  apo idetë tuaja duke na shkruar në [email protected] ose  në blogun e BusinessMag: http://businessmag.al/blogs/

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale