"Berlin": Trailer, data e publikimit, aktorët dhe çfarë të presësh nga filmi - Business Magazine Albania

“Berlin”: Trailer, data e publikimit, aktorët dhe çfarë të presësh nga filmi

"Berlin": Trailer, data e publikimit, aktorët dhe çfarë të presësh nga filmi

Money Heist, gjatë shfaqjes së tij, u bë seriali më i ndjekur në Netflix dhe krijoi një ndjekës revolucionar të fansave. Pra, nuk do të jetë befasi nëse edhe Berlin e ndjek shembullin. Për momentin, mund të themi me siguri se prequel-i i ardhshëm është shumë i pritur dhe mezi presim që Pedro Alonso të luajë edhe një herë si personazhi ikonë që na bëri të qeshim, të qajmë dhe të dridhura me performancën e tij të vlerësuar me çmime. Ndërsa prisni që seriali të dalë në shërbimin e transmetimit, shikoni udhëzuesin tonë mbi kastin, personazhet, detajet e xhirimeve dhe gjithçka tjetër që dimë deri më tani për Berlinin.

Berlini do të jetë i disponueshëm për t’u transmetuar në Netflix më 29 dhjetor 2023.

Videoja e parë promovuese që morëm për Berlinin është një klip emocionues i prezantimit të personazheve nga rrjeti i transmetimit që zbulon kastin e ri të serialit spin-off. Traileri i personazheve (që mund ta shihni më lart) paraqet fytyra të reja që ishin pjesë e ekipit të Berlinit përpara se ai të prezantohej në Money Heist. Duke luajtur kundër muzikës në sfond plot dyshime, klipi prezanton çdo personazh të ri, me Berlinin që drejton bandën. Videoja duhet t’ju japë një ide të drejtë se kush është kush në serinë e ardhshme, edhe nëse nuk zbulon shumë për historinë. Më pas, në shkurt 2023, morëm një trailer të Njoftimit për serialin, i cili njoftoi dritaren e publikimit.

Lexo edhe:E Bukura e Festave nga DigitAlb, me superofertë e program festiv për të gjithë familjen

Historia e Berlinit është vendosur përpara ngjarjeve të Money Heist dhe thuhet se fokusohet në shfrytëzimet e tij të mëparshme, evolucionin e karakterit të tij dhe më shumë. Siç u zbulua nga krijuesit, ai vepronte me një bandë të tijën dhe kreu grabitje të mëdha nëpër Evropë. Në një bisedë mes Alex Pina-s dhe Pedro Alonso-s, në një event global të Netflix-it, mësojmë se Berlini ka të bëjë me “…një udhëtim nëpër epokën e artë të personazhit kur ai grabiti Evropën i çmendur në dashuri. Në thelb, është një seri plot krime me jakë të bardhë, tension, udhëtime, romancë dhe, më interesantja, një sens humori.” Nga traileri, tani e dimë se seriali do të tregojë se si Berlini planifikon të grabisë një shtëpi ankandi të nivelit të lartë në Paris. Por, gjërat ndërlikohen kur ai fillon një lidhje me gruan e pronarit të shtëpisë së ankandit.

E thënë thjesht, Berlini do të jetë një histori “dashurie dhe grabitjesh” që do të zhyten thellë në prapaskenat e Andres para se të bëhej Berlin, dhe çfarë e bëri atë të tillë. Pra, nëse mendonit se vdekja e Berlinit në Money Heist ishte fundi i udhëtimit të tij, atëherë ju jeni në një seri plot befasi dhe emocione nga ky hajdut i pakorrigjueshëm.

collider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0