“Balkans Finance Lab” ofron programe trajnimi në financë - Business Magazine Albania

“Balkans Finance Lab” ofron programe trajnimi në financë


Nëse jeni student, keni përfunduar studimet për financë apo keni pasion financën, Balkans Finance Lab është themeluar për t’u dhënë jetë ambicieve tuaja profesionale. ⁣ ⁣

Programi “Financa në praktikë” është hartuar nga profesionistë, ekspertë të fushës së financës dhe kontabilitetit me qëllim përgatitjen dhe pajisjen me aftësitë praktike për tregun e punës.

OBJEKTIVAT E PROGRAMIT⁣

 • Pjesëmarrësit fitojnë përvojë profesionale në fushën e financë-kontabilitet, legjislacionit tatimor/doganor, zbatueshmërisë praktike të SKK / SNRF.
 • Pjesëmarrësit pajisen me aftësi për të hartuar pasqyrat financiare të biznesve dhe organizatave jofitimprurëse.
 • Pjesëmarrësit punojnë me software ndërkombëtarë si QuickBooks dhe software shqiptar si Bilanc⁣.
 • Program gjithëpërfshirës i bazuar në raste studimi praktike në mënyrë që pjesëmarrësit të pajisen me aftësitë e kërkuara në tregun e punës. ⁣

CERTIFIKATA⁣

 • Certifikatë Financë
 • Kontabilitet⁣
 • Certifikatë Programi Bilanc⁣
 • Vërtetim Praktikë Profesionale ⁣ ⁣

KOSTOT E PROGRAMIT⁣

 • Early-bird deri 10 Maj 2019 – 12.000 lekë⁣
 • Çmimi standard 15.000 lekë ⁣
 • Pagesë në 3 këste 18.000 lekë⁣ ⁣

REGJISTRIMI⁣

Email: [email protected]
Tel: 067 22 55 777⁣

Pranë zyrave të Balkans Finance Lab: Rruga Brigada 8, ish Blloku.

financë

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0