“Balkans Finance Lab” ofron programe trajnimi në financë - Business Magazine Albania

“Balkans Finance Lab” ofron programe trajnimi në financë


Nëse jeni student, keni përfunduar studimet për financë apo keni pasion financën, Balkans Finance Lab është themeluar për t’u dhënë jetë ambicieve tuaja profesionale. ⁣ ⁣

Programi “Financa në praktikë” është hartuar nga profesionistë, ekspertë të fushës së financës dhe kontabilitetit me qëllim përgatitjen dhe pajisjen me aftësitë praktike për tregun e punës.

OBJEKTIVAT E PROGRAMIT⁣

 • Pjesëmarrësit fitojnë përvojë profesionale në fushën e financë-kontabilitet, legjislacionit tatimor/doganor, zbatueshmërisë praktike të SKK / SNRF.
 • Pjesëmarrësit pajisen me aftësi për të hartuar pasqyrat financiare të biznesve dhe organizatave jofitimprurëse.
 • Pjesëmarrësit punojnë me software ndërkombëtarë si QuickBooks dhe software shqiptar si Bilanc⁣.
 • Program gjithëpërfshirës i bazuar në raste studimi praktike në mënyrë që pjesëmarrësit të pajisen me aftësitë e kërkuara në tregun e punës. ⁣

CERTIFIKATA⁣

 • Certifikatë Financë
 • Kontabilitet⁣
 • Certifikatë Programi Bilanc⁣
 • Vërtetim Praktikë Profesionale ⁣ ⁣

KOSTOT E PROGRAMIT⁣

 • Early-bird deri 10 Maj 2019 – 12.000 lekë⁣
 • Çmimi standard 15.000 lekë ⁣
 • Pagesë në 3 këste 18.000 lekë⁣ ⁣

REGJISTRIMI⁣

Email: info@balkanscapital.al⁣
Tel: 067 22 55 777⁣

Pranë zyrave të Balkans Finance Lab: Rruga Brigada 8, ish Blloku.

financë

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0