Atletet e zgjuara që ju tregojnë gjithçka për aktivitetin tuaj sportiv

Atletet e zgjuara që ju tregojnë gjithçka për aktivitetin tuaj sportiv


Sporti është një aktivitet shumë i rëndësishëm për njeriun, por kompania amerikane e prodhimit të këpucëve “Altra shoes” ka menduar ta bëjë edhe më të këndshëm aktivitetin tuaj.

Doni të dini se sa hapa keni bërë në një ditë të caktuar, sa distancë keni përshkuar, sa kohë keni vrapuar, sa rrahje zemre keni pasur etj. Me atletet Altra IQ dhe iFit ju i mësoni të gjitha. Ato ju ofrojnë informacion specifik për të gjithë aktivitetin tuaj sportiv në palestër apo në mjedise të hapura.

Altra IQ janë të pajisura me Bluetooth dhe me sensorë të ngjitur tek thembra që masin hapësira, drejtimin, distancat, ritmin, kohën. Por jo vetëm kaq, këto atlete tregojnë edhe ritmin e vrapimit, shpejtësinë që këmba juaj prek tokën, këmbën tuaj të preferuar, dhe cila pjesa e këmbës prek më shpejt tokën kur ju e shkelmoni.

Për të marrë këto të dhëna duhet të keni shkarkuar edhe një app të kompanisë në telefonin tuaj të zgjuar, e cili analizon të dhënat e sensorëve dhe jep komente e sugjerime gjatë aktivitetit tuaj. Gjithçka ndodh në kohë reale që ju të përmirësoni aktivitetin sportiv.

Sensorët janë rezistentë ndaj ujit dhe funksionojnë falë një baterie të vogël në madhësinë e një monedhe. Nuk është nevoja të keni patjetër një telefon të zgjuar. Edhe nëse e blini atë pas një viti, këpuca e ruan të gjithë informacionin dhe ju mund të shihni gjithçka pas një viti.

Këto atlete do të hidhen në treg në pranverë me një çmim të kripur prej 200$.

Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.alBusiness Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0