Ardian Pllana, djaloshi nga Kosova, i cili nisi rrugëtimin në biznes në moshën 14- vjeçare - Business Magazine Albania

Ardian Pllana, djaloshi nga Kosova, i cili nisi rrugëtimin në biznes në moshën 14- vjeçare

Ardian Pllana

Nga Megi Latifi

Biznesi i kapërcen limitet kur guximi është bashkëshoqërues në rrugëtim. Në trojet shqiptare ka shumë të rinj, të cilët kanë treguar se mund t’ia dalin të ndërtojnë një biznes nga zero dhe t’i japin emër. Kosova përherë na ka ofruar shembuj pozitivë të lidershipit dhe biznesit.

Ardian Pllana është një prej tyre. Ai përfundoi studimet në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës dhe aktualisht e ushtron këtë profesion me një pasion të madh.

Është udhëheqës i zyrës ligjore “Pllana Law LLC” me seli në Prishtinë. Por, kjo është vetëm një faqe e librit të tij të jetës, pasi ai është një personazh, emri i së cilit lakohet tepër në botën e biznesit, në Kosovë, Shqipëri dhe më gjerë. Me fushën e biznesit ka filluar të merret që në moshën 14- vjeçare, një djalë i ri me ëndrra për jetën, i cili besoi tek arritjet. Gjithçka filloi me shit-blerjen e produkteve, kryesisht teknologjike.

E shohim çdo ditë se ka shumë të rinj, të cilët përpos punës zgjedhin që të përmbushin edhe ciklet e studimeve dhe t’i bësh të dyja njëkohësisht nuk është fort e lehtë. Por, Ardian Pllana, kapërceu mbi çdo vështirësi.

Pas përfundimit të studimeve, ai dalloi atë që shumica e nuhatësve të mirë të tregut bëjnë: “Çfarë do klienti”?!

Artikulli u publikua më parë në faqen 60 të numrit 31 të revistës Business Magazine Albania. Ju mund Abonoheni dhe të Shfletoni Këtu nr. 31 të saj.

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0