Arch Summit – Konferenca që bën bashkë korporatat dhe startup-et


Arch Summit 2019 është ngjarja kryesore e teknologjisë që bën lidhjen e startupeve me vendimmarrësit e korporatave. Vendosur në qytetin e Luksemburgut datë 3 & 4 Prill 2019 – Arch mirëpret inovatorët e teknologjisë, influencuesit dhe entuziastët për një program dinamik 2-ditor për pitching të startup-eve, takimeve të përshtatura, fjalimeve, tryezave të rrumbullakëta të teknologjisë dhe ekspozitave befasuese mbi zgjidhjet më të fundit të teknologjisë. Arch Summit mbështet idetë dhe më e rëndësishmja, veprimin. Bëni pitch kompaninë tuaj në një nga dy konkurset në mënyrë që të merrni feedback nga udhëheqësit e industrisë. Fitoni çmimin prej 100 mijë euro duke lidhur kontratë me një klient global dhe nisni të ardhmen tuaj.

Një herë në vit, Arch Summit bën bashkë drejtuesit nga rrjeti global i tregjeve të Vodafone, funksionarët e grupit, partnerët e korporatave dhe investitorët në një vend për të ndarë dhe krijuar sinergji me inovatorët më të fundit. Për startup-et e zgjedhura, është një mundësi e padiskutueshme për të shfaqur vlerën që mund të sjellin tek të gjithë njerëzit dhe klientët e duhur që mund të rrisin biznesin e tyre.

Blini biletën tuaj online në linkun: https://www.archsummit.lu/tickets/

Bileta përfshin:

  • Hyrja në një nga dy garat e pitching (Future Tech ose Social Impact), secila jep mundësinë e fitimit të një çmimi nga Vodafone
  • Rrjetëzim dhe takime me njerëzit e duhur për biznesin tuaj nëpërmjet shërbimeve të partneritetit të Arch Summit
  • Kabinë 9 metra katrorë për të shfaqur demo të drejtpërdrejta të produktit / zgjidhjes suaj inovative
  • Hapësirat janë të kufizuara kështu që nxitoni dhe rezervoni vendin tuaj

Kontrolloni dhe rezervoni hapësirën tuaj të ekspozuesit duke vizituar faqen e internetit për të parë disa pamje nga viti i kaluar si dhe një listë të disa prej kompanive që tashmë sponsorizojnë / ekspozojnë në këtë ngjarje.

Për kë është?

Startup-et

Gjeni vizibilitetin që ju nevojitet për të çuar biznesin tuaj në nivelin e ardhshëm. Nëse jeni duke kërkuar investitorë, bashkëpunim, ekspozim mediatik ose frymëzim, ky aktivitet ofron një mundësi unike për të arritur një audiencë globale me një shans për të bërë pitch startup-in tuaj dhe fituar shpërblime në të holla.

Investitorët

Rrjetëzohuni me një grup sipërmarrësish të rinj dhe startup-e inovative për të gjetur se ku të bëni investime të mëdha dhe për të pasuruar portofolin tuaj.

Drejtuesit e Biznesit

Përjetoni trendet më të fundit të inovacionit në terren dhe lidhuni me kompanitë e vogla që mund të transformojnë biznesin tuaj dhe t’ju ndihmojnë të lulëzoni në epokën e re dixhitale.

Për më shumë informacion klikoni këtu.

Për të marrë një çmim të veçantë nga Vodafone me kosto (649 €) kontaktoni valbona.lasku@vodafone.com ose telefononi në 0692227722 për kodin tuaj të zbritjes.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale