Arch Summit - Konferenca që bën bashkë korporatat dhe startup-et - Business Magazine Albania

Arch Summit – Konferenca që bën bashkë korporatat dhe startup-et


Arch Summit 2019 është ngjarja kryesore e teknologjisë që bën lidhjen e startupeve me vendimmarrësit e korporatave. Vendosur në qytetin e Luksemburgut datë 3 & 4 Prill 2019 – Arch mirëpret inovatorët e teknologjisë, influencuesit dhe entuziastët për një program dinamik 2-ditor për pitching të startup-eve, takimeve të përshtatura, fjalimeve, tryezave të rrumbullakëta të teknologjisë dhe ekspozitave befasuese mbi zgjidhjet më të fundit të teknologjisë. Arch Summit mbështet idetë dhe më e rëndësishmja, veprimin. Bëni pitch kompaninë tuaj në një nga dy konkurset në mënyrë që të merrni feedback nga udhëheqësit e industrisë. Fitoni çmimin prej 100 mijë euro duke lidhur kontratë me një klient global dhe nisni të ardhmen tuaj.

Një herë në vit, Arch Summit bën bashkë drejtuesit nga rrjeti global i tregjeve të Vodafone, funksionarët e grupit, partnerët e korporatave dhe investitorët në një vend për të ndarë dhe krijuar sinergji me inovatorët më të fundit. Për startup-et e zgjedhura, është një mundësi e padiskutueshme për të shfaqur vlerën që mund të sjellin tek të gjithë njerëzit dhe klientët e duhur që mund të rrisin biznesin e tyre.

Blini biletën tuaj online në linkun: https://www.archsummit.lu/tickets/

Bileta përfshin:

  • Hyrja në një nga dy garat e pitching (Future Tech ose Social Impact), secila jep mundësinë e fitimit të një çmimi nga Vodafone
  • Rrjetëzim dhe takime me njerëzit e duhur për biznesin tuaj nëpërmjet shërbimeve të partneritetit të Arch Summit
  • Kabinë 9 metra katrorë për të shfaqur demo të drejtpërdrejta të produktit / zgjidhjes suaj inovative
  • Hapësirat janë të kufizuara kështu që nxitoni dhe rezervoni vendin tuaj

Kontrolloni dhe rezervoni hapësirën tuaj të ekspozuesit duke vizituar faqen e internetit për të parë disa pamje nga viti i kaluar si dhe një listë të disa prej kompanive që tashmë sponsorizojnë / ekspozojnë në këtë ngjarje.

Për kë është?

Startup-et

Gjeni vizibilitetin që ju nevojitet për të çuar biznesin tuaj në nivelin e ardhshëm. Nëse jeni duke kërkuar investitorë, bashkëpunim, ekspozim mediatik ose frymëzim, ky aktivitet ofron një mundësi unike për të arritur një audiencë globale me një shans për të bërë pitch startup-in tuaj dhe fituar shpërblime në të holla.

Investitorët

Rrjetëzohuni me një grup sipërmarrësish të rinj dhe startup-e inovative për të gjetur se ku të bëni investime të mëdha dhe për të pasuruar portofolin tuaj.

Drejtuesit e Biznesit

Përjetoni trendet më të fundit të inovacionit në terren dhe lidhuni me kompanitë e vogla që mund të transformojnë biznesin tuaj dhe t’ju ndihmojnë të lulëzoni në epokën e re dixhitale.

Për më shumë informacion klikoni këtu.

Për të marrë një çmim të veçantë nga Vodafone me kosto (649 €) kontaktoni valbona.lasku@vodafone.com ose telefononi në 0692227722 për kodin tuaj të zbritjes.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0