Pse përmbajtja është thelbi i rritjes së markës?! - Business Magazine Albania

Pse përmbajtja është thelbi i rritjes së markës?!

përmbajtja

Përmbajtja është thelbi i çdo marke.

Ashtu si trupi i njeriut ka nevojë për një rrjedhje të vazhdueshme të gjakut nga zemra për të mbijetuar, marka juaj ka nevojë për një rrjedhë të qëndrueshme të përmbajtjes në mënyrë që të lulëzojë. Por, pse është kështu?

Besueshmëria së pari! Për të nxitur një marrëdhënie me konsumatorët, është e rëndësishme të krijoni përmbajtje që i mban ata të informuar, u përgjigjet pyetjeve të tyre dhe e mban të hapur komunikimin mes jush dhe tyre. Kjo, nga ana tjetër, ju lejon të krijoni një lidhje të fortë me audiencën tuaj.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur mendoni për besueshmërinë dhe arritjen e audiencës tuaj të synuar. Nëse doni të mbani konsumatorët që ju besojnë për të dhënë informacion të saktë, atëherë duhet t’u siguroni atyre një rrjedhë të qëndrueshme të përmbajtjes cilësore.

Lexoni: Pse startup-et nuk mund ta injorojnë më SEOn?

Por, përmbajtja nuk ka të bëjë vetëm me mbajtjen e audiencës. Ndërsa, PO, është thelbësore të mendoni vazhdimisht se si të mbani vëmendjen e audiencës tuaj të synuar, është gjithashtu e rëndësishme të shikoni përpara për të parë se si mund ta rrisni audiencën tuaj.

Merrni parasysh të gjeni një markë që është tashmë e krijuar, që përputhet me zërin dhe vlerat e biznesit tuaj dhe u ofron markave, si ajo e juaja, mundësinë për të ndarë përmbajtje në faqen e tyre.

Promovimi i zërit tuaj në një audiencë si kjo jo vetëm që do t’ju ndihmojë të ndërtoni besueshmërinë tuaj si një lider në industri, por do t’ju ndihmojë të nxirrni në pah markën tuaj, në mënyrë që të arrini audienca të reja. Me vizitorët e rinj që gjejnë faqe si kjo çdo ditë dhe me miliona lexues besnikë përmbajtja juaj është e garantuar të tërheqë vëmendjen e lexuesve të rinj. Të shikoni përmbajtjen tuaj është hapi i parë për t’i shndërruar këta lexues në klientët tuaj. Kjo na sjell rrethin e plotë! Një mënyrë e sigurt për të rritur markën tuaj personale është duke ndarë vazhdimisht përmbajtje cilësore.

/entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0