Apple rihap dyqanet në të gjithë botën 

Apple rihap dyqanet në të gjithë botën 

Apple

Pas dy muajsh mbyllje për shkak të pandemisë së koronavirusit, Apple është duke rihapur dyqanet e shitjes me pakicë në të gjithë botën.

Në një postim në faqen e internetit të Apple të dielën, zv/presidentja e shitjeve me pakicë në Apple, Deirdre O’Brien tha se gati njëqind dyqane Apple janë rihapur tashmë. Ajo gjithashtu detajoi disa nga hapat që kompania ka ndërmarrë për ta bërë përvojën e blerjeve në dyqanet me pakicë të Apple, të sigurt për klientët.

Së pari, Apple është duke kufizuar dyndjen në secilin nga dyqanet e tij, duke u përqëndruar përsëri në shërbimin një-për-një. O’Brien nuk ndau detaje të tjera përveç kësaj duke thënë se dyqanet tani do të kenë “shumë hapësirë”.

Në shumicën e dyqaneve Apple do të kërkojë gjithashtu mbulim të fytyrës, si për punonjësit, ashtu edhe për klientët. Nëse një klient nuk ka një maskë për fytyrën, Apple do ta sigurojë atë për ta.

AppleKompania gjithashtu do të kryejë kontrolle të temperaturës në hyrje të dyqaneve, si dhe do të parashtrojë disa pyetje, që lidhen me shëndetin për të përcaktuar nëse jeni të infektuar potencialisht me COVID-19, ose keni qenë në kontakt me dikë që ka qenë.

Lexoni: Nike do të dhurojë 30 mijë palë këpucë për punonjësit e shëndetësisë

Dyqanet do të pastrohen plotësisht gjatë gjithë ditës, me “pastrim të thellë duke vendosur theks të veçantë në të gjitha sipërfaqet, produktet e ekranit dhe zonat shumë të trafikuara”.

Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0