Apple prezanton Iphone 12, më rezistenti nga të gjithë dhe i pajisur me rrjetin 5G

Apple ka prezantuar zyrtarisht iPhone 12 dhe shfaqja u ndoq nga miliona njerëz nga e gjithë bota. Smartphone është krijuar me skaje të rrumbullakosura që duken të ngjashme me iPad Pro dhe mund të lidhet me rrjetin 5G. Kjo bën që iPhone12 të ketë qasje në “ultrawide Verizons 5G”, i cili është sistemi më i shpejtë në botë, me mbi 4 Gigabajt në sekondë.

IPhone 12 gjithashtu ka një shtresë të papërshkueshme nga nxehtësia dhe energjia elektrike dhe e bën atë më rezistent. Së bashku me iPhone 12, Apple njoftoi tre smartphone të tjerë duke përfshirë iPhone 12 Pro, iPhone Pro Max dhe iPhone Mini. Aparati i ri do të jetë në shitje duke filluar me një çmim nga 699 dollarë. Apple është e gatshme për të marrë edhe porosi, duke nisur që nga 18 tetori, me një tarifë prej 799 dollarë.

LEXO: IPhone 12, telefoni që mund të ndryshojë të ardhmen e komunikimit

Gjiganti i teknologjisë tregoi familjen e re iPhone 12, e cila përfshin pajisjen kryesore, iPhone Pro dhe Pro Max. IPhone 12 ka një ekran 6.1 inç por tani përfshin një panel të ri Super Retina XDR OLED që prodhon ngjyra më të ndritshme dhe më të gjalla, me shkëlqim deri në 1,200 njësi dhe rezolucion të dyfishtë sesa pajisjet e mëparshme iPhone. Përdoruesit mund të zgjedhin edhe mes dy ngjyrave të reja – blu dhe një jeshile pastel.

Daily Mail

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale