Apple lancon në 2020 variantin e ri të IPhone SE


Vitin që vjen Apple do të nxjerrë variantin e ri të SE, të cilin e ka prezantuar gati katër vite më parë.

SE 2 do të ketë dizajnin e iPhone-it të fundit përpara revolucionit të gjeneratës X, por me një procesor më të fuqishëm, të ngjashëm me atë të iPhone 11.  Lajmi është mbi të gjitha tek çmimi ekonomik, me të cilin Iphone do të dalë: 399 dollarë.

Ky ishte një nga objektivat e kompanisë që po realizohet me disa vite vonesë.

Varianti i fundit përafrohet në dizajn me modelin e iPhone8. Parashikimet e ekspertëvë, mendojnë se ky model do të tërheqë kryesisht personat që  përdorin iPhone 6 dhe 6s. kjo kategori preferohet ende për një treg prej rreth 200 milionë persona.

Mund t;ju duhet çudi, por kompania ndërkombëtare, synon të gjejë një shtytës të fortë rritje në këtë model të vjetër. Shitja e telefonave të lirë si SE, është një mundësi e mirë shitje kryesisht në tregun indian, ku telefoni më i shtrenjtë nuk i kalon 450 dollarë.

 

Businessinsider

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale