Apple do të prodhojë 75 milionë iPhone 5G deri në fund të vitit

Apple do të prodhojë 75 milionë iPhone 5G deri në fund të vitit

iPhone 5G

Kompania Apple u ka kërkuar furnitorëve të prodhojnë të paktën 75 milionë iPhone 5G deri në fundin e këtij viti, së bashku me modelet e reja të Apple Watch, një iPad Air të ri dhe një tablet më të vogël, të quajtur HomePod – shkruan Bloomberg.

Apple synon që të hedhë në treg katër modele të reja të telefonave iPhone në tetor. Këto modele do të kenë rrjetin 5G, një dizajn më ndryshe dhe më shumë zgjedhje për madhësinë e ekranit.

Lexoni: Një avion supersonik “Air Force One” për presidencën amerikane

Kompania është gjithashtu duke përgatitur një iPad Air të ri dhe dy versione të reja të orës Apple Watch.

Përveç këtyre pajisjeve, Apple është duke zhvilluar edhe një model të ri të televizorit Apple TV, me një procesor më të shpejtë dhe një telekomandë të përditësuar, ndonëse ai mund të mos jetë i gatshëm në treg deri vitin e ardhshëm.

Bloomberg

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0