APLIKONI PËR PROGRAMIN E 3-të TECH BOOST - Business Magazine Albania

APLIKONI PËR PROGRAMIN E 3-të TECH BOOST

A jeni një sipërmarrës në fazën e hershme me një produkt ose shërbim inovativ që përdor teknologjinë? A po kërkoni mënyra për të nxitur biznesin tuaj dhe po kërkoni mundësi investimi për të financuar idenë tuaj fillestare? Kemi lajme për ju!

Programi Tech Boost është projektuar nga një prej akseleratorëve më të mirë të Evropës, Startup Wise Guys, së bashku me inkubatorin, akseleratorin dhe firmën këshilluese me bazë në Kanada, Spring Activator për t’u sjellë startup-eve nga Shqipëria dhe rajoni një grup edukativ të krijuar për të fuqizuar sipërmarrësit në fazat e hershme dhe për t’i ndihmuar ata të shkallëzohen.

Mundësuar nga Akademia e Sipërmarrjes EFSE dhe mbështetur nga BE-ja, e gjithë seria Tech Boost përbëhet nga fazat e para-akselerimit dhe akselerimit. Programi ofron një shans që një startup të hyjë në fazën e akselerimit dhe të fitojë një çmim prej 15,000 €. Por ky udhëtim nuk përfundon këtu! 

Fillesat që do të zgjidhen për fazën e akselerimit kanë mundësinë t’u drejtohen investitorëve dhe të sigurojnë fonde shumë më të mëdha investimi për bizneset e tyre.

Dëshironi të dini më shumë rreth programit Tech Boost? 

Dërgoni një email në [email protected]

Tech Boost Pre-acceleration është një program 10-javor i mundësuar nga Startup Wise Guys për të fuqizuar sipërmarrësit e teknologjisë në fazat e hershme me njohuri dhe përvojë për të çuar bizneset e tyre në nivelin tjetër. Deri më tani, 2 para-akseleratorë Tech Boost janë zbatuar me sukses në Ballkanin Perëndimor.

 

APLIKONI KËTU

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0