Aplikoni me startup-in tuaj në “Samitin Europian të Startup-ve” më 24 Prill në Barcelonë - Business Magazine Albania

Aplikoni me startup-in tuaj në “Samitin Europian të Startup-ve” më 24 Prill në Barcelonë


24 Prill, hap dyert edicioni i sivjetshëm EU-Startups Summit Auditori Axa në Barcelonën me diell. Do të jenë të pranishëm folës frymëzues si themeluesi i King, Riccardo Zacconi, mundësi të mrekullueshme rrjetëzimi me ushqimin e shijshëm – por më e rëndësishmja: një konkurs emocionues në pitching!

Konkursi i Pitching: Gjatë EU-Startups Summit, do të kemi një konkurrencë elektrizuese të pitching me 15 skuadra të para-përzgjedhura nga të gjitha vendet e Europës. Qëllimi ynë është të nxjerrim në pah disa nga startup-et më të mira të Europës në fazën e hershme. Ekipet pjesëmarrëse do të marrin shumë feedback të vlefshëm nga një juri investitorësh të mirënjohur. Startup-i fitues do të marrë një çmim prej € 50,000 + dhe do të paraqitet në EU-Startups.com. Paketa konkrete e çmimit të konkursit të këtij viti dhe juria e shquar e investitorëve do të shpallet më 12 Shkurt.

Aplikoni tani: Nëse jeni të interesuar të bëni pitch për startup-in tuaj me një prezantim 3-minutësh para një auditori prej 750 personash (investitorë, entuziastë të startup-ve dhe medias), aplikoni këtu!

  • Afati i fundit i aplikimeve është më 2 Mars!

Kusht:  Startup-i juaj duhet të jetë jo më i vjetër se 2 vjet, nuk duhet të ketë marrë ende fonde të VC (ose më pak se €500K) dhe duhet të jetë me bazë në Europë.

Biletat: Nëse jeni duke planifikuar të merrni pjesë në Samitin Europian të startup-ve të këtij viti, ju rekomandojmë që të siguroni biletën tuaj tani! Krahasuar me konferencat gjigante të teknologjisë, çmimet e biletave janë mjaft të volitshme (€ 85 për startup-et, € 149 për investitorët, € 195 për korporatat) dhe tashmë përfshihet ushqim / pije gjatë eventit kryesor. Biletat mund të blihen këtu!

Për më shumë informacion klikoni këtu!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0