Aplikoni me startup-in tuaj në “Samitin Europian të Startup-ve” më 24 Prill në Barcelonë


24 Prill, hap dyert edicioni i sivjetshëm EU-Startups Summit Auditori Axa në Barcelonën me diell. Do të jenë të pranishëm folës frymëzues si themeluesi i King, Riccardo Zacconi, mundësi të mrekullueshme rrjetëzimi me ushqimin e shijshëm – por më e rëndësishmja: një konkurs emocionues në pitching!

Konkursi i Pitching: Gjatë EU-Startups Summit, do të kemi një konkurrencë elektrizuese të pitching me 15 skuadra të para-përzgjedhura nga të gjitha vendet e Europës. Qëllimi ynë është të nxjerrim në pah disa nga startup-et më të mira të Europës në fazën e hershme. Ekipet pjesëmarrëse do të marrin shumë feedback të vlefshëm nga një juri investitorësh të mirënjohur. Startup-i fitues do të marrë një çmim prej € 50,000 + dhe do të paraqitet në EU-Startups.com. Paketa konkrete e çmimit të konkursit të këtij viti dhe juria e shquar e investitorëve do të shpallet më 12 Shkurt.

Aplikoni tani: Nëse jeni të interesuar të bëni pitch për startup-in tuaj me një prezantim 3-minutësh para një auditori prej 750 personash (investitorë, entuziastë të startup-ve dhe medias), aplikoni këtu!

  • Afati i fundit i aplikimeve është më 2 Mars!

Kusht:  Startup-i juaj duhet të jetë jo më i vjetër se 2 vjet, nuk duhet të ketë marrë ende fonde të VC (ose më pak se €500K) dhe duhet të jetë me bazë në Europë.

Biletat: Nëse jeni duke planifikuar të merrni pjesë në Samitin Europian të startup-ve të këtij viti, ju rekomandojmë që të siguroni biletën tuaj tani! Krahasuar me konferencat gjigante të teknologjisë, çmimet e biletave janë mjaft të volitshme (€ 85 për startup-et, € 149 për investitorët, € 195 për korporatat) dhe tashmë përfshihet ushqim / pije gjatë eventit kryesor. Biletat mund të blihen këtu!

Për më shumë informacion klikoni këtu!

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale