Apliko në edicionin e tretë të Uplift dhe fito deri në 10 000€! - Business Magazine Albania

Apliko në edicionin e tretë të Uplift dhe fito deri në 10 000€!

Këtë vit edicioni i tretë i akseleratorit rajonal @uplift.al duket të jetë po aq premtues dhe elektrizues.

Për të gjithë ju që keni një ide të kthyer në prototip, jeni në kërkim të zgjerimit të startupit tuaj, rritjes së partneriteteve, apo jeni të gatshëm për të pranuar investime, ky është momenti për të mos u humbur. Me Uplift Western Balkans Accelerator Program mund të përshpejtoni suksesin e biznesit tuaj.

Uplift është një program akselerimi për StartUp-et e fazës së hershme i cili fokusohet në rritjen e vlerës së biznesit.

Uplift synon të mbështesë dhjetëra startupe më inovative dhe premtuese nga rajoni i Ballkanit.

Përmes Uplift, Startup-et do të mësojnë se si të paraqiten para investitorëve, të mbrojnë pronën e tyre intelektuale, të përmirësojnë modelet e tyre të biznesit dhe të zbatojnë lean methodology.

Nëse përfaqëson një ekip të motivuar, keni një MVP të produktit apo shërbimit që ofroni, dhe demonstroni se plotësoni kërkesë të munguar në treg, ju keni avantazh të jeni pjesë e kohortës së tretë të #UpliftAccelerator

Një risi për këtë edicion do të jetë projekti Bridge2EU i financuar nga SlovakAid i cili  në 2 vitet e ardhshme do të përzgjedhë 12 sipërmarrës të rinj nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut për të ndjekur një program kërkimor intensiv në Sllovaki, Republikën Çeke dhe Austri.

Fituesit do të përfitojnë:

5,000 – 10,000 € çmime në para për ekipet më të mira

Akses investimi prej 50,000 € për startup-et më të mira të zgjedhura

Hapësira për zyra

Afati i fundit për aplikime 24 Shtator 2021.

Programi i Uplift përfshin: 

Selection Bootcamp në Kosovë me @ventureup.ks 1-2 Tetor 2021

Selection Bootcamp në Maqedoninë e Veriut me @ican.yrc 8-9 Tetor 2021

Selection Bootcamp në Shqipëri me @ictslab 15-16 Tetor 2021

Apliko Tani!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0