AllWeb 2017: Aplikoni për një nga 10 biletat falas ofruar nga Yunus Social Business - Business Magazine Albania

AllWeb 2017: Aplikoni për një nga 10 biletat falas ofruar nga Yunus Social Business


Yunus Social Business mundëson pjesëmarrjen për Startup-et e reja në AllWeb, Konferencën e Parë të Marketingut Dixhital në Tiranë.

Si pjesë e misionit të saj për të fuqizuar sipërmarrjet e reja me një impakt social, Yunus Social Business ka lidhur partneritetin e saj me AllWeb Albania– Konferencën e Parë të Marketingut Dixhital në Tiranë.

Lexoni: Oferta e AllWeb për studentët

Komunikimi dixhital dhe kjo epokë e re që po sjell risi teknologjike marramendëse po zhdukin pengesat e kufijve territorialë. Tashmë nuk ka rëndësi në cilin cep të botës gjendesh. Kudo që ti ndodhesh mund të punosh, të krijosh sipërmarrjen tënde duke ofruar alternativa zgjidhjeje që i shërbejnë një komuniteti më të madh se vendi ku jeton.

Sipërmarrjet Startup po zhvillohen me ritëm të shpejtë dhe zgjidhjet dixhitale janë në fokus të këtij evolucioni teknologjik.

Yunus Social Business do të ofrojë mbështetje për të gjithë sipërmarrjet e reja startup në Shqipëri, të cilat kanë një impakt social, 10 Bileta FALAS për të marrë pjesë në Konferencën AllWeb.

Afati i aplikimit deri ditën e Hënë, datë 9 Tetor 2017. Të përzgjedhurit do të njoftohen me email në datën 10 Tetor.

Për të përfituar mundësinë e Biletave FALAS, aplikantët që kanë një sipërmarrje startup me impakt social duhet të aplikojnë në linkun: https://goo.gl/XrNhkZ

Kjo Konferencë organizohet në datë 12 Tetor, nga ora 09:00 – 18:00, tek Tirana Business Park dhe mbledh brenda saj folës të njohur ndërkombëtarisht, nga bota dhe rajoni. Formati i konferencës përbëhet nga prezantime dinamike, ritëm i shpejtë, larmi tematikash dhe panele në të cilat trajtohen e tashmja dhe e ardhmja e komunikimeve dixhitale dhe zgjidhjeve inovative.

Kriteret e përzgjedhjes janë:

1. mosha deri në 30 vjeç;
2. startupi ka ose synon prodhimin e një impakti të rëndësishëm pozitiv tek nje grup i popullsisë/komuniteti në Shqipëri;
3. startupet që vijnë apo veprojnë në zonat/rrethet jashtë Tiranës kanë prioritet (por ky nuk është kusht skualifikues)

JE NJË STARTUP DHE PO PUNON PËR ZGJIDHJE ME IMPAKT SOCIAL?

APLIKO KËTU PËR BILETËN FALAS!

Lexoni: ALLWEB – BOTA E MARKETINGUT DIXHITAL

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0