Aktori shet biletën, nuk do të niset në fluturimin e ardhshëm të Virgin Galactic - Business Magazine Albania

Aktori shet biletën, nuk do të niset në fluturimin e ardhshëm të Virgin Galactic

fluturimin

Ashton Kutcher planifikonte të shkonte në hapësirë ​​në fluturimin e ardhshëm të Virgin Galactic, por ka shitur biletën e tij.

Aktori i njohur kishte rezervuar një vend në një nga fluturimet suborbitale të kompanisë vite më parë, por që atëherë e ka shitur biletën me nxitjen e gruas së tij, aktores Mila Kunis.

Kutcher dhe Kunis janë së bashku që nga viti 2012 dhe u martuan në 2015. Ata kanë dy fëmijë: Wyatt, 6 vjeç dhe Dimitri, 4 vjeç.

“Kur u martova dhe bëra fëmijë, gruaja ime më inkurajoi që nuk ishte një vendim i zgjuar i familjes që të shkojmë në hapësirë ​​kur kemi fëmijë të vegjël, kështu që unë përfundova duke shitur biletën time përsëri në Virgin Galactic,” tha Kutcher. “Unë duhej të isha në fluturimin tjetër, por fatkeqësisht nuk do të jem”.

Lexoni: Udhëtimi në hapësirë i Virgin Galactic tejkalon pritshmëritë, interesi për kompaninë rritet me 525 %

Por ai nuk ka hequr dorë plotësisht nga ëndrra: “Në një moment tjetër do të shkoj në hapësirë”.

Ndërsa Kutcher mund të mos jetë duke shkuar drejt hapësirës së shpejti, të tjerët janë: Virgin Galactic fluturoi me sukses me ekuipazhin e saj të parë të plotë në hapësirë, ​​55 milje mbi Tokë, fundjavën e kaluar.

Kompania ka thënë se dëshiron të fillojë marrjen e klientëve në fluturim duke filluar vitin e ardhshëm, dhe më shumë se 700 persona, përfshirë Tom Hanks, Lady Gaga, Justin Bieber dhe Elon Musk kanë rezervuar tashmë vendet e tyre. Biletat për fluturim shkojnë deri në 250,000 dollarë; Virgin Galactic ka thënë se shpreson që të bëjë deri në 400 fluturime në vit.

/entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0