6 fakte rreth fluturimit të Space X

Në vitet ’60, premtimi i fluturimit në hapësirë për civilët dukej thjesht jashtë mundësive. Mbi të gjitha, NASA po dërgonte astronautët në Hënë. Në këtë mënyrë turizmi hapësinor paska qenë më afër se sa mendohej. PanAm kapi ëndrrën kolektive të amerikanëve që dëshirojnë të udhëtojnë në hapësirën e jashtme. Ata krijuan Klubin “Fluturimet e Para në Hënë”. Anëtarësimi ishte falas, dhe emri juaj futej në listën e pritjes për fluturimet e para tregtare në hapësirë; u regjistruan mbi 96,000 njerëz. PanAm kurrë nuk ishte në gjendje ta realizonte ëndrrën dhe kompania falimentoi në fillim të viteve nëntëdhjetë. Tridhjetë vjet më vonë, SpaceX do të bëhet kompania e parë private që dërgon astronautë në hapësirë. Më poshtë po japim disa fakte interesante rreth fluturimit historik të planifikuar të zhvillohet pak të Shtunën.

DO TË JETË FLUTURIMI I PARË I FINANCUAR NGA PRIVATI.

Elon Musk e konceptoi SpaceX në 2001 për të dërguar një serë në Mars. Shpresa e tij ishte se misioni do të ringjallte interesin e Amerikës për udhëtimin në hapësirë. Nga ajo kohë e deri më sot, kompania ka pasur shumë risi, duke përfshirë lëshimin dhe rikuperimin e një rakete, dërgimin e një anije kozmike në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor dhe dërgimin e një sonde jashtë orbitës së Tokës.

 

EKUIPAZHI PËRBËHET NGA ASTRONAUTËT E NASA-S.

NASA trajnoi Bob Behnken dhe Doug Hurley, të cilët po bëhen gati për të shkuar në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor. Nëse fluturimi është i suksesshëm, NASA do të përdorë kompani private për të dërguar astronautët e tyre në hapësirë në të ardhmen e afërt.

MISIONI I PARË NGA GJASHTË MISIONET E NGJASHME.

NASA nënshkroi një kontratë prej 2.6 miliardë dollarësh me SpaceX për disa misione, për të dërguar astronautë dhe pajisje në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor.

KY FLUTURIM DO T’I JAPË FUND VARËSISË SË NASA-S NGA ANIJET RUSE.

Në vitin 2004, Presidenti Bush mbylli programin e fluturimit të NASA-s sepse ishte shumë i kushtueshëm. Në atë kohë, ai përshkroi zhvillimin e një mjeti eksplorimi për t’u kthyer në Hënë dhe për të zbritur Mars. Sidoqoftë, me buxhetin e kufizuar të NASA-s, financimi i një programi të ri fluturimi ishte i pamundur. Praj asaj kohe, astronautët e NASA-s kanë përdorur anijet ruse  Soyuz për të arritur në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor.

NASA GJITHASHTU KA NJË KONTRATË ME BOEING.

Boeing zhvilloi CST-100 Starliner për orbitat e afërt të Tokës. Do të transportojë astronautët në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor, plus kërkime dhe pajisje. Do të ketë gjithashtu internet wireless dhe ndërlidhjet e tabletave për t’u përdorur nga ekuipazhi.

NISJA NGA TOKA NDIKON NEGATIVISHT TEK ANIJET.

Kostoja e mirëmbajtjes së anijeve ishte një nga arsyet kryesore të mbylljes së programit të fluturimit të NASA-s. Musk pretendon se SpaceX mund të ripërdorë një përqindje të lartë të anijes Falcon mbi 100 herë, por mburoja e  nxehtësisë zgjat vetëm për dhjetë udhëtime.

 

ODDEE

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale