Videoja e vetë Samsung konfirmon që S7 do jetë kundër ujit


Samsung Indonesia ka ngarkuar një video ku tregon disa nga karakteristikat e rëndësishme të Galaxy S7 edge një javë përpara prezantimit të tij zyrtar. Videoja, e cila mbart vulën #TheNextGalaxy, konfirmon se Galaxy S7 edge (dhe Galaxy S7) me të vërtetë do të jetë rezistent ndaj ujit, siç kemi dëgjuar në thashethemet e ndryshme dhe raportet e javëve të fundit.

Videoja është postuar në YouTube në kanalin zyrtar të Samsung Indonezia. Siç mund të shihet dhe në video, dizajni i pajisjes nuk ka ndryshuar shumë në krahasim me Galaxy S6 edge, por është gjithashtu e mundur që Samsung mund të ketë përdorur Galaxy S6 edge+ në këtë video, për të fshehur dizajnin aktual të pajisjes së ardhshme (vini re butonin në Home?).

Video gjithashtu konfirmon funksionin e karikimit wireless, edhe pse ne nuk kishim asnjë dyshim për ekzistencën e tij. Për më tepër, sipash thashethemeve këtu në techsot.al mund të themi se Galaxy S6 do vazhdojë të ketë dhe të vija dhe me disa karakteristika të reja, të tilla si: karikimin wireless, sensor gjurmësh gishtash, dhe përmirësim të imazhit kur nuk ka shumë dritë, përmirësim të privatësisë etj.

Samsung ka vendosur të prezantoj Galaxy S7 dhe S7 edge më 21 shkurt në MWC në Barcelonë.

https://youtu.be/EHaxUZPyomg

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve./

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0