5 ndryshimet e reja që pritet të sjellë WhatsApp - Business Magazine Albania

5 ndryshimet e reja që pritet të sjellë WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp ka nisur testimet e ndryshimeve të rëndësishme në versionin e tij Beta, të cilat mund të aktivizohen së shpejti.

Ja cilat janë ndryshimet e reja:

  1. Një veçori e re që ju lejon të krijoni lidhje për t’u bashkuar me telefonatat.
  2. Aftësia për t’u fshehur kur jeni në linjë në WhatsApp.
  3. Një veçori që ju lejon të krijoni dhe ndani sondazhe në bisedat në grup.
  4. Një modalitet i ri i kamerës për të regjistruar lehtësisht video.
  5. Aftësia për të ruajtur mesazhet që zhduken si mesazhe të mbajtura.

Lexo: Mimoza Vojka Emanuels, sipërmarrësja që rriti vertikalisht prodhimin në kulmin e pandemisë, për kompaninë e saj dhe 7 kompani të tjera

Ndërkohë WhatsApp do të mundësojë shpërndarjen e mesazheve zanore si përditësim i statusit. Në këtë mënyrë, mund të ndani mesazhe të shkurtra zanore me kontaktet tuaja. Nëse më parë përdornit opsionin “Screen recording” në celular për të ndarë një mesazh zanor, tani do të jetë më e thjeshtë.

Businesstech

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0