23 pacientë të infektuar, shënohet rasti i parë në Librazhd

23 pacientë të infektuar, shënohet rasti i parë në Librazhd

të infektuar

23 pacientë me koronavirus janë zbuluar 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e të prekurve në 1122.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 6 pacientë, ndërsa në total 857 prej tyre janë shëruar.

Marjeta Dervishi, nga ISHP, njoftoi se të infektuarit e rinj janë: 16 në Tiranë, 2 në Lushnje, 2 në Mat, 1 në Durrës, 1 në Krujë dhe 1 në Librazhd. 19 prej rasteve të reja janë kontakte të të infektuarve të mëparshëm.

Që prej fillimit të marsit janë testuar mbi 15 mijë persona, prej të cilëve janë:

– 1122 të infektuar,

– 33 viktima;

– 857 të shëruar,

– 232 të infektuar aktivë;

Në spitalin Infektiv aktualisht po marrin shërbim 26 pacientë, ku 4 janë në terapi intensive dhe 1 pacient është i intubuar, në gjendje të rëndë.

Lexoni: Paga e luftës, zgjerohet lista e përfituesve

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0