A e dini se Korça prodhon një të tretën e frutave në vend?

A e dini se Korça prodhon një të tretën e frutave në vend?


Gati 26% e të gjitha pemëve frutore janë të mbjella në qarkun në Korçës, ndërsa rendimenti më i lartë i prodhimit e shton primatin e Korçës në vjelje.

Të dhënat statistikore nga Ministria e Bujqësisë, tregojnë se Korça kryeson për pemët frutore, si për numrin e rrënjëve edhe rendimentin.

Mollet e personifikojnë Korçën. Për shkak të prodhimit më të lartë se në çdo rajon tjetër, magazinat e para frigoriferike për ruajtjen e tyre janë hapur pikërisht këtu.

Në Korçë janë mbi 3 milionë pemë frutore, nga 13 milionë që regjistrohen në të gjithë vendin. Mes 12 qarqeve, Korça ndiqet nga Dibra. Ndërsa qarqet më të varfra në këtë drejtim janë Gjirokasta dhe Lezha me përkatësisht 330 mijë dhe 390 mijë pemë frutore.

Në vit llogaritet të prodhojmë gjithsej mbi 260 mijë ton fruta, nga të cilat mbi 80 mijë ton prodhohen në Korçë, sipas ministrisë së Bujqësisë.

Rreth dhjetë vite më parë pemët frutore u bënë pjesë e skemës mbështetëse në bujqësi, kur morën prioriet në financim.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0