16 persona të prekur, shkon në 377 numri total i të infektuarve nga COVID

16 persona të prekur, shkon në 377 numri total i të infektuarve nga COVID-19


16 persona me Covid-19 u zbuluan në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total në 377 të infektuar.

61-vjeçari Skënder Kurti, ish-kampion i boksit, vdiq mbrëmjen e së dielës në Spitalin Infektiv duke e çuar në 21 totalin e viktimave në vendin tonë. Ai ishte shtruar në spital prej datës 17 mars dhe vuante nga hipertensioni.

Mes të prekurve të rinj, sërish 6 persona janë në Shkodër.

Në informimin e përditshëm, zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli njoftoi se harta e të prekurve nga COVID-19 në 24 orë është zgjeruar në Tiranë, Durrës, Shkodër, Berat e Has.

Në total janë testuar 2396 raste, dhe janë konfirmuar 377 raste ku:

– 377 persona janë të prekur nga koronavirusi,
– 116 janë shëruar,
– 21 kanë vdekur,
– 66 persona janë të shtruar në spitalin Infektiv, 5 prej tyre janë në terapi intensive, 1 prej të cilëve në frymëmarrje të drejtuar,
– 7 persona janë të shtruar në Sanatorium, 1 prej të cilëve në gjendje të rënduar.

Në total në të dy spitalet janë 73 persona janë të shtruar.

Përhapja e koronavirusit deri më 6 prill është sipas këtyre qyteteve:

— Në Tiranë: 177 persona;

— Në Durrës: 38 persona;

— Në Fier: 26 persona;

— Në Lushnje: 5 persona;

— Në Elbasan: 10 persona;

— Në Rrogozhinë: 4 persona;

— Në Kavajë: 8 persona;

— Në Korçë: 16 persona;

— Në Vlorë: 5 persona;

— Në Shkodër: 44 persona;

— Në Lezhë: 14 persona;

— Në Has: 12 persona;

— Në Berat: 2 persona;

— Në Krujë: 5 persona;

— Në Tropojë: 4 persona;

— Në Pukë: 4 persona;

— Në Mirditë: 3 persona.

Lexoni: Pandemia nis të japë dëme në ekonomi

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0