10 milion pasagjerë zgjodhën tarifat e ulëta të Wizz Air drejt destinacioneve të tyre - Business Magazine Albania

10 milion pasagjerë zgjodhën tarifat e ulëta të Wizz Air drejt destinacioneve të tyre

10 Milionë pasagjerë zgjodhën tarifat e ulëta të Wizz Air drejt destinacioneve të tyre

Wizz Air, linja ajrore udhëheqëse në Shqipëri, ka kënaqësinë të njoftojë një moment të jashtëzakonshëm historik: 10 milionë pasagjerë kanë fluturuar me Wizz Air që prej nisjes së fluturimeve në Shqipëri në vitin 2017. Kjo arritje e mrekullueshme thekson edhe një herë angazhimin e Wizz Air për të ofruar sa më shumë opsione biletash me çmime të përballueshmë për të gjithë qytetarët, pa ndikuar në cilësinë e shërbimit.

Kjo shënon jo vetëm një triumf numerik, por është gjithashtu edhe një festim i udhëtimeve të panumërta dhe të paharrueshme, të cilat janë bërë të mundura përmes shërbimeve me tarifa të përballueshme të Wizz Air.

Për ta festuar këtë moment historik, Wizz Air  surprizoi pasagjerin e 10 miliontë në avion duke e bërë udhëtimin e tij edhe më të paharrueshëm. Në fluturimin e nisur nga Tirana drejt Romës, më datë 5 shkurt, Wizz Air i dhuroi pasagjerit të ulur në rreshtin e 10-të një kupon, të cilin mund ta përdorë për të rezervuar blieta përmes linjës ajrore. Gjatë vitit të kaluar, Wizz Air transportoi 4.6 milionë pasagjerë në Shqipëri, duke shënuar një rritje prej 49% në trafikun e pasagjerëve, krahasuar me një vit më parë. Wizz Air ka operuar 25 mijë fluturime nga dhe drejt Shqipërisë në vitin 2023, krahasuar me 16 mijë në vitin 2022.

Lexo edhe:Wizz Air nis fluturime speciale nga Shqipëria për në Kampionatin Europian të Futbollit 2024

Në të njëjtën kohë, linja ajrore ka përmirësuar ndjeshëm edhe performancën operacionale, duke e çuar në 99.28% normën e fluturimeve të përfunduara sipas planifikimit. Për më tepër, gjatë vitit 2023, Wizz Air forcoi pozicionin e saj duke u renditur ndër tre linjat ajrore më të përpikta në Europë.
Wizz Air hyri në tregun shiqptar në vitin 2017, si kompania e parë me kosto të ulët në vend, duke hapur kështu mundësi udhëtimi me linja direkte dhe çmime të përballueshme për të gjithë qytetarët shqiptarë. Që atëherë, kompania krijoi bazën e saj në Tiranë, me një flotë prej 11 avionësh. Me më shumë se 50 fluturime direkte nga Tirana, ndër to 24 destinacione unike, Wizz Air do të sjellë edhe dy avionë të rinj në bazën e saj në Tiranë në sezonin e ardhshëm veror si dhe do të prezantojë dy destinacione të reja nga Tirana – fluturime direkte drejt Valencias në Spanjë si dhe në Leipzig, Gjermani.

wizzair

Artikull ekskluziv i Business Magazine Albania.
Ky artikull gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Business Magazine Albania” shoqëruar me linkun e artikullit origjinal

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0