1 Milion Euro në Sfidën e CEE Startup - Business Magazine Albania

1 Milion Euro në Sfidën e CEE Startup


Kompani inovative, me rritje të shpejtë nga Europa Qendrore e Lindore kanë mundësinë të fitojnë së bashku 1 milion euro në Sfidën CEE Startup, kompeticioni online më i madh i startupeve në këtë rajon mbështetur nga platforma Vestbee.

Vestbee, është platforma kryesore rajonale që lidh fondet, koorporatat, akseleratorët dhe business angels me bizneset startup dhe scaleups nga Europa Qendrore e Lindore.

Kompanitë inovative, me rritje të shpejtë nga Europa Qendrore e Lindore dhe vendet DACH (Gjermani, Austri dhe Zvicër) që do të aplikojnë në Sfidën CEE Startup deri në fund të muajit nëntor do të kenë mundësi të fitojnë deri në 1 milion euro nga Next Road Ventures dhe mbështetje nga partnerë të njohur si: Accel, Investime TMT, Balderton Capital, Nocion Capital, Credo Ventures, Engie New Ventures, Talanx, Adamed, Alfabeat, Iron Wolf Capital, Apex Ventures, Hiventures, Trind VC, Open Circle Capital, bValue, 70Ventures and Innovation.

Një nga çmimet speciale është kalimi në programin e përshpejtimit të InnoEnergy Highway. Skuadra e zgjedhur do marrë mbështetje të drejtpërdrejtë nga rrjeti i gjerë i ekspertëve të InnoEnergy për zhvillimin e produkti, ngritjen e ekipit, mbledhjen e fondeve dhe hyrjen në treg. Aplikantët e zgjedhur do të sigurojnë gjithashtu mbulim në media nga MamStartup, bileta për evente në fushën e teknologjisë, zbritje speciale në mjete dhe shërbime të ndryshme biznesi (p.sh. Google Cloud, Revolut, Brand24, Genprox) dhe trajnim nga Olesinski & Camp; dhe nga firma ligjore Wspolnicy se si të negocioni me një fond VC.

Kush mund të aplikojë për sfidën CEE Startup? Të gjitha kompanitë që gjenden në kategoritë e biznesit; TIK, SaaS, AI, Analytics, Big Data, Fintech; Insurtech, Start City, e banesa

Po ashtu edhe Industri, Proptech, kujdesi shëndetësor, mirëqënia, etj.

Ju mund të gjeni Këtu informacion në lidhje me programin dhe mundësitë e pjesëmarrjes.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0