kompani Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

Çfarë mund të mësojmë nga gabimet e Uber dhe Travis Kalanick?

Travel

Viza “French Tech” mirëpret talentet e teknologjisë nga e gjithë bota në Francë

High-Tech

Facebook po ndërton chat bots që mund të negociojnë dhe planifikojnë si njerëzit

Lajme

Google po punëson ish-punonjësit e Apple për të ndërtuar proçesorë

Strategy

Këshilla që duhet të ndiqni kur doni të punësoni dikë

Strategy

6 mënyra për të gjetur punën e ëndrrave tuaja në “botën reale”

Strategy

Pse Google po krijon një bllokues reklamash ndërkohë që është kompania më e madhe e reklamave në internet?

Lajme

Produktet “Made in Albania” marrin pjesë në panairin e produkteve të konsumit në Kinë

Teknologji

Me iOS 11 nuk keni pse të pyesni më miqtë tuaj për fjalëkalimet e tyre të Wi-Fi

Lajme

Kompania shqiptare “Mabetex Group” përfundon punimet e aeroportit ndërkombëtar të Kazakistanit

Evente

Team Albania robotics “Robot Reveal”

Qershor 29, 2017
6 PM- 7:30 PM

Shkolla verore “Aftesitë menaxheriale dhe Lidership”

Qershor 30, 2017
2:00 PM - 5:00 PM Korrik 2

Imazhi i ri i aplikacionit Baboon

Korrik 1, 2017
8:00 AM - 8:00 PM

Hardh Fest 2017

Shtator 7, 2017
9:00 AM - Shtator 10 9:00 PM

Doing Business 2017

Shtator 28, 2017
në orën 09:00 - 29 Shtator Sep 29 në orën 20:00