“Zona Bankimi 24/7 “per biznese – nje koncept inovativ nga ProCredit Bank - Business Magazine Albania

“Zona Bankimi 24/7 “per biznese – nje koncept inovativ nga ProCredit Bank


“Zonat e Bankimit 24/7” jane hapesira sherbimi per klientet e ProCredit Bank, te pajisura me nje bankomat, i cili sherben per depozitimin e parave cash per klientet e biznesit. Gjithashtu, klientet mund te kryejne edhe nje sere pagesash te faturave mujore. “Zona” eshte e pajisur me nje telefon, nga ku klientet mund te telefonojne ne çdo moment punonjes te dedikuar te bankes, nese hasin ne ndonje pyetje gjate kryerjes se sherbimeve elektronike. Ky projekt do te marre shtrirje dhe zhvillim ne te gjithe rrjetin e Bankave ProCredit ne rajon, per te rritur dhe zhvilluar pozitivisht rrjetin e gjere te marredhenieve tregtare qe ekziston ndermjet klienteve te ProCredit Bank ne shtete te ndryshme.

ProCredit Bank Kosove ka inauguruar zyrtarisht qendrat e reja te sherbimit bankar “Zona Bankimit 24/7”. Ne fjalen e tij pershendetese, z. Ilir Aliu, Drejtor i Pergjithshem i ProCredit Bank Kosove, theksoi rendesine e perdorimit ne menyre efikase te fondeve nga ana e klientit, duke optimizuar kohen per keto sherbime dhe duke qene me i pavarur nga njesite e biznesit te bankes per ekzekutimin e transaksioneve te ndryshme, nepermjet perdorimit te sherbimeve te automatizuara.

Ndersa ne fjalen e tij, Drejtuesi i Bordit te Drejtoreve te ProCredit Bank Kosove, z. Borislav Kostadinov ka nenvizuar mbeshtetjen e ProCredit Holding, aksionerit kryesor te ProCredit Banke ne Kosove dhe me gjere ne bankat ProCredit ne rajon, per krijimin dhe avancimin e nje platforme moderne dhe efikase te bankingut per klientet e ProCredit Bank.

Si pjese e Grupit ProCredit, ProCredit Bank Shqiperi do te aplikoje shume shpejt teknologjine e duhur per ofrimin e ketij sherbimi per klientet e vete, duke sjelle nje inovacion per sistemin bankar shqiptar.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0