Zbuloni jetesën ujore në DAMAC BAY nga Cavalli - Business Magazine Albania

Zbuloni jetesën ujore në DAMAC BAY nga Cavalli

Një ndër ndërtimet më luksoze, me një projekt të çmendur, ku çdo apartament lundron në ujë, sapo është lançuar,në Dubai. Me këtë projekt, ku arkitektuara sfidon natyrën, DAMAC Properties, ka njoftuar zyrtarisht nisjen e DAMAC Bay nga Cavalli.

Me një estetikë të dizajnuar nga marka ikonë Cavalli, prona 42-katëshe me tre kulla kërkon të mirëpresë banorët të gjithë botës, tashmë dhe të Shqipërisë, nëpërmjet përfaqësisë së saj zyrtare, nga WAW Investment, drejtuar nga Zhaklina RIRA. E vendosur në portin e Dubait, në breg të palmës së pare, DAMAC Bay mban një skemë dizajni të frymëzuar nga mrekullitë e jetës detare, me një interier që përfshin modele guaska deti, perla dhe zebrafish dhe një pamje të jashtme të hijshme që u bën homazh valëve të qeta të oqeanit.

Si një pjesë e theksuar, kullat e DAMAC BAY janë mbledhur me një urë të frymëzuar nga Cavalli që mbështjell mbi çatitë e saj. Prona u ofron banorëve zgjedhjen e tyre nga apartamente me 1 dhomë gjumi në duplekse superluksoze me 5 dhoma gjumi në masterplanin e zhvillimit”.

Kur e pyetëm Zhaklinën se sa ëndërrimtar është një projekt për tregun e blerësve në Shqipëri, ose atyre që investojnë në prona, na tregoi që vlera e një apartamenti në këtë luks mund të arrihet lehtë, pasi kushton më pak se një apartament në qendër të Tiranës dhe kësti i parë është vetëm 20% e në vijim vetëm nga 4%. Rira theksoi se flasim për një projekt inovativ të projektuar posaçërisht nga Cavalli, duke garantuar të mbajë banorët dhe mysafirët të argëtuar dhe të mrekulluar”.

Katet e 2-të deri në 32-të kanë njësi luksoze me 1, 2 dhe 3 dhoma gjumi, duke i lejuar banorët të shijojnë komoditetin e jetesës buzë detit. Katet e 33-të deri në 42-të ofrojnë një gamë të madhësive të njësive nga duplekset me 3 dhoma në 5 dhoma gjumi, të krijuara me detaje për të ofruar një mënyrë jetese të mrekullueshme buzë detit. Banorët e DAMAC BAY do të kenë akses në një plazh privat me rërë të bardhë, një sërë pikash ushqimore dhe pijesh dhe në sallën ekskluzive të pronës Cavalli.

Rira thekson që magjia e kësaj prone me tre kulla është se çdo njësi ka pamje të bukur nga deti. Më tej në pronë, niveli i podiumit të kullave ofron  një arratisje detare në formën e një labirinti uji të krijuar në mënyrë elegante dhe ekskursione me snorkeling.

Podiumi është gjithashtu i pajisur me hamak të varur mbi pishinën e pafundësisë të ndërtesës në nivelin e tokës, duke ofruar akses të përshtatshëm në Cavalli Lounge dhe menunë e tij kryesore. Secila nga tre kullat përmban gjithashtu një pishinë pafundësie në çati, duke i lejuar banorët të shijojnë pamjet marramendëse dhe të punojnë me rehati në stacionet e punës lundruese të vista-s. Zona e çatisë është gjithashtu e pajisur me një pavion të operës më të fundit që shikon valët qetësuese të Gjirit Arabik. Kurora e DAMAC BAY është burimi i ujit të pronës që ndodhet në kullën qendrore.

E sinkronizuar me muzikën e operës, shatërvani i madh i ujit ofron një shfaqje uji për shikuesit që mund të shijohen nga afërsia e kullave ose nga kilometra larg.

Projekti është menduar edhe për fëmijët që banojnë  në DAMAC BAY. Ata do të kenë mundësinë të ndjekin shkollën e Realitetit Virtual me mësime të projektuara me lazer në burimin e ujit të pronës.

Përfaqësuesja e WAW Investment, Zhaklina Rira, thekson, se “vetëm  në 2 javë vlera e këtyre pronave do të dyfishohen dhe në më pak se një vit do të 5 fishohen dhe ne do të jemi dëshmitar të një ndërtimi, ku në të ardhmen do të jemi spektator dhe do të paguajmë shtrenjtë, vetëm për ta vizituar, por sot është me e thjeshtë për ta zotëruar”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0