Windows 10 Mobile fillon të shpërndahet në modelet e vjetra Lumia

Windows 10 Mobile fillon të shpërndahet në modelet e vjetra Lumia


Debutimi zyrtar i Windows 10 Mobile është afër e në mos këtë muaj do ta shohim gjatë dhjetorit me telefonët Lumia 950, 950 XL dhe Lumia 550 prezantuar gjatë evenimentit të tetorit.

Por interesi më i lartë për platformën mobile të Microsoft vjen nga abonentët ekzistuesë të modeleve të vjetra Lumia. Deri ditën e sotme kishim informacion se Windows 10 Mobile do të mbërrinte në telefonët e parë gjatë dhjetorit. Ky informacion përforcohet nga një publikim i jo vetëm që paraqet telefonët që do të kalojnë në Windows 10 por edhe valën e përditësimeve.

Vala e para do të startojë më 14 dhjetor. Pjesë e saj do të jenë Lumia 630, 635, 640, 735 dhe 830. Vala e dytë nuk do të mbërrijë përpara muajit Shkurt të 2016-tës. Kjo e fundit do të sjellë Windows 10-tën në modelet Lumia 520, 532, 625, 720, 820, 920, 925, 930, 1020 dhe 1320.

Telefoni i cili bie më shumë në sy me mungesën e tij është Lumia 1520. E kemi një shpjegim për këtë sepse ky telefon inteligjent nuk është shitur asnjëherë në Poloni. Sigurisht që nuk mund të prisni që ekzaktësisht në këto data të mbërrijë Windows 10 në telefonët tuaj sepse janë për modelet e shitura nga Orange në Poloni.

Megjithatë kjo duhet të shërbejë si referencë rreth axhendës së Microsoft me shpërndarjen e Windows 10 Mobile. Diferencat kohore në shpërndarjen e Windows 10-tës mes operatorëve duhet të jenë të ngushta.

/PC World Albanian/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0