WhatsApp do të funksionojë me të njëjtin numër në shumë telefona - Business Magazine Albania

WhatsApp do të funksionojë me të njëjtin numër në shumë telefona

WhatsApp ka ndërmarrë një hap tjetër drejt prezantimit të një prej veçorive më të kërkuara, aftësisë për të përdorur aplikacionin në shumë pajisje me të njëjtin numër telefoni.  Me anë të një raporti nga WABetaInfo, aplikacioni ka prezantuar një menu të quajtur ‘Linked devices’  e cila do t’ju lejojë të menaxhoni dhe të shtoni 3 pajisje të tjera të lidhura me numrin tuaj të regjistruar në WhatsApp.

Kjo është aktualisht në zhvillim e sipër. Pra, nuk ka asnjë informacion se kur do të jetë në dispozicion të përdoruesve. Tani për tani, WhatsApp ju lejon të përdorni aplikacionin në desktop përmes WhatsApp për Web, por telefoni juaj duhet të jetë i lidhur në internet. Shpresojmë se veçoria e re e pajisjeve të lidhura do t’ju lejojë të përdorni aplikacionin në pajisjet e tjera kur telefoni juaj nuk është i lidhur me internet.

SI

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0