Website në të gjithë botën ndaluan së punuari për pak kohë - Business Magazine Albania

Website në të gjithë botën ndaluan së punuari për pak kohë

Website

Shumë faqe interneti kanë ndaluar së funksionuari siç duhet për shkak të një ndërprerjeje të gjerë të internetit.

Problemet duket se kanë lindur nga Cloudflare, një ofrues i infrastrukturës së internetit që fuqizon pjesën më të madhe të internetit.

Përdoruesit e internetit kanë hasur probleme gjatë të martës kudo në botë.

Përdoruesve mund t’u jenë shfaqur gabime ose problem, me vonesa në arritjen e rrjetit ose shërbimet e Cloudflare.

Cloudflare është një produkt falas i tipit CDN, që mbron kundër kërcënimeve të tilla si injektimi SQL dhe vjedhja e identitetit. Ai përmirëson performancën dhe përshpejton kohën e ngarkimit, duke përdorur qendrat e tyre të shumta të të dhënave që gjenden në mbarë botën.

Rrjeti Cloudflare vepron si një VPN gjigante.

Njerëzit që kanë vizituar këto website kanë parë “error messages” në vend të faqes së zakonshme.

Indipendet

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0