Volvo EX30 i ri i përshtatet modelit të fortë Cross Country - Business Magazine Albania

Volvo EX30 i ri i përshtatet modelit të fortë Cross Country

Volvo EX30

Në fushën e automjeteve të gjithanshme dhe luksoze, marka Volvo ka gdhendur vazhdimisht hapësirën e saj duke kombinuar inovacionin, sigurinë dhe dizajnin skandinav.
EX30 është i pashëm, por binjaku i tij Cross Country duket krejtësisht argëtues.
Nëse mendoni se modeli EX30 SUV- i vogël tërësisht është i përkryer por ju shpresoni diçka më shumë, atëherë Volvo sjell për ju diçka më të madhe!

Në një njoftim të befasishëm gjatë zbulimit të EX30, kompania zbuloi EX30 Cross Country—duke u bashkuar me një linjë të gjatë modelesh të Volvo-s. Le të shohim se çfarë shkon në transformimin e EX30 në një EX30 Cross Country.

Aventurier i maskuar
Paneli i grilës së errët përpara dhe homologu i tij në pjesën e pasme bëjnë një punë të shkëlqyer për të dalluar EX30 nga Cross Country, duke i dhënë atij një pamje të qëllimshme dhe sfiduese. Hapësira shtesë nga toka – të cilën Volvo aktualisht e cilëson thjesht si “më shumë” ndihmon, duke i dhënë një qëndrim të fortë.

Rolling on Not-Quite-Dubs
EX30 Cross Country vjen standard me rrota 19 inç me një dizajn tërheqës “të përmbysur me pesë fole”, i parë këtu në një fund të errët që duket se përputhet me panelet e përparme dhe të pasme. Nëse dëshironi më shumë mure anësore, 18-at janë në dispozicion.

Inxhinieri Badge
Shikoni përreth EX30 Cross Country dhe do të shihni një shumëllojshmëri prekjesh të vogla, gjithashtu, si një flamur i vogël suedez në kapuç. Ne do të duhet të zvarritemi personalisht nëpër Cross Country për të parë se sa detaje të tjera që fshihet Volvo në këtë SUV.

Nën armaturë
Modeli EX30 Cross Country poshtë, ka një shumëllojshmëri të pllakave rrëshqitëse për një farë mase mbrojtjeje të pjesës së poshtme, megjithëse trashësia e pllakave dhe çfarë saktësisht mbrojnë ato mbeten për t’u parë.

Lexo: Revolucioni i Volvo EX30 SUV- i i vogël, por i fuqishëm

Volvo EX30 Cross Country qëndron si një testament i jashtëzakonshëm i evolucionit të markës, duke ndërthurur sofistikimin dhe aventurën në një paketë të vetme. Dizajni i tij elegant, performanca e gjithanshme dhe teknologjitë e avancuara të sigurisë e bëjnë atë një shembull kryesor të përsosmërisë moderne të automobilave. Pavarësisht nëse jeni duke eksploruar rrugët e qytetit ose duke bërë sipërmarrje jashtë rrugës, EX30 Cross Country premton të jetë një shoqërues që ofron luks dhe aftësi, duke ju ftuar të përqafoni rrugën më pak të udhëtuar me stil.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0