Volvo Cars sjell sistemin infotainment me aplikacionet e Google të integruar në më shumë modele - Business Magazine Albania

Volvo Cars sjell sistemin infotainment me aplikacionet e Google të integruar në më shumë modele

Volvo Cars

Volvo Cars po vazhdon me nxjerrjen e sistemit të ri infotainment të fuqizuar nga Android dhe me Google të integruar në to për modelet XC60, S90, V90 dhe V90 Cross Country.

Ky sistem, i zhvilluar nga Google, rinovon mënyrën e operimit me një ndërfaqe shumë të thjeshtë për përdoruesin dhe ofron ndërlidhje të pakrahasueshme. Volvo Car Group është kompania e parë që bashkëpunon me Google për të integruar aplikacionet mjaft të përdorura nga kjo kompani në një sistem infotainment me sistem operativ Android, të cilat do të aplikohen për herë të parë në XC40 Recharge, tërësisht elektrik.

Për t’i ofruar përdoruesve të njejtën eksperiencë me të cilën ata janë mësuar në smartphone-t e tyre, por të adoptuara për kontrollimin pa duar gjatë drejtimit të makinës, Volvo prezanton paketën Digital Services, e cila do të jetë e pranishme në të gjitha modelet me sistemin infotainment Android.

Kjo paketë përfshin akses në të gjitha shërbimet e aplikacioneve të Google, aplikacionin Volvo on Call dhe karikuesen wireless.  Nëpërmjet Google Assistant, drejtuesit mund të kryejnë më shumë veprime ndërkohë që janë të fokusuar tek rruga, si për shembull kontrollimi i temperatures, vendosja e një destinacioni, luajtja e muzikës ose podcast-eve dhe dërgimi i mesazheve.

Lexo: Shek. XX ishte shekulli i shpikjeve nga Volvo që shpëtuan 1 milion jetë – Shek. XXI vazhdon të jetë shekulli i shpikjeve të Volvo që shpëtojnë jetë

Përveç sistemit të ri infotainment, modelet e lartpërmendura do të rifreskohen me Sistemin më të ri Advanced Driver Assistance, një sistem modern dhe i sigurt që përfshin një grup radarësh, kamerash dhe sensorësh ultrasonik. Rifreskimet e reja do të përfshijnë dhe një ngjyrë të re bashkë me një interior pa lëkurë për modelet e serisë 60.

Volvo Cars brings infotainment system with Google built in to more models

Sipas strategjisë komerciale të fundit, Volvo Cars do të shndërrohet në një kompani ku të gjitha automjetet e prodhuara do të jenë tërësisht elektrike nga viti 2030. Gjithashtu porositë për makinën Volvo XC40 Recharge do të bëhen ekskluzivisht vetëm në faqen e internetit, volvocars.com, e cila do të rishikohet për të thjeshtësuar proçesin e blerjes duke shfaqur në mënyrë transparente çmimin dhe duke ofruar një gamë të gjërë zgjedhjesh për makinat e konfiguruara më parë, në mënyrë që të shkurtohet koha e dorëzimit.

Volvo C40 Recharge

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0